Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit lehet tenni, azzal aki...

Mit lehet tenni, azzal aki netfüggő lett?

Figyelt kérdés

Légyszi ne írjatok olyanokat, hogy húzzad ki a vezetéket, vagy állj fel a géptől és kapcsold ki.Ha nem netezhetek mindennap akkor komoly szorongásom van, úgyérzem lemaradok a dolgokban.

Van hogy egy nap szinte az egész napomat a gép előtt töltöm,és méga fontos tenndőimet is hátérbe szorítom miatta, nem tehetek róla, nem tudok róla leszokni.A gépen nem játszani szoktam, hanem csak olvasgatni vagy videókat nézni, tehát nem a számítógépes játékok rabja vagyok.

De ez mégiscsak jobb mint a cigi, vagy drogfüggés.


2008. jún. 19. 22:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Menj el valahova egy egész napra, vagy többre. Csinálj magadnak programot úgyhogy ne tudjál hazajönni csak úgy.
2008. jún. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Kínában már kezelik ezt a betegséget.

Keress rá a módszereikre (a neten, persze).

2008. jún. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Én is így voltam, tiszta idegbeteg lettem mindig ha nem netezhettem, aztán külföldre mentem nyaralni ahol nethez max 10 percre jutottam de azt sem mindig, a csajozás és bulizás váltotta fel, rájöttem sokkal jobb időtöltés :) Szóval irány el nyaralni, ha lehet egy netmentes helyre, minél hosszabb időre. Túléled, bár én sem hittem el először :D Most már nem zavar ha épp nincs netem, mert tudom millió jobb dolog van ennél.
2008. jún. 20. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
És mi aza mi ennél is jobb?Bocs, de tényleg nem tudom elképzelni, én maikor nyaralni megyek akkor is viszem magammal a gépet, vagy ha nem ott is van gép.
2008. jún. 20. 08:01
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Az súlyos. Hát ne vidd. Muszáj leküzdened. Máshogy nem megy. Senki nem fog leszoktatni, ha te nem akarod. Hacsak nem valaki szétveri a géped. Esetleg valami olyan helyre menj ahol nincs net, esetleg még áram se. Ott kénytelen leszel kibírni.
2008. jún. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
szerintem nem ezzel kellene kezdeni, hanem fokozatosan "leállni a szerrel" pl. megmakacsolod magad, és azt mondod: amíg ezt meg ezt nem csináltam meg (amit meg kell) addig nem gépezem! , aztán ezt persze be is tartod, így fokozatosan találsz ki magadnak dolgokat, hogy lefoglald magad, aztán már el is utazhatsz pl. a hegységekbe, ott tuti nem találod szembe magad egy netkávézóval vagy hasonlóval ^^
2008. jún. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
Gondolj vissza azokra azidőkre, amikor még nem volt net, és nem voltak számítógépek (nem volt az olyan régen...)! Az emberek sokkal hasznosabb dolgokkal ütötték el az idejüket, pl. sokat beszélgettek, olvastak, kertészkedtek, kirándultak, színházba, moziba, koncertre, kiállításokra jártak... Ha csak pár napig nélkülözni tudnád a gépet (add oda valakinek, hogy dugja el egy olyan helyre, ahol nem találod meg, de a legjobb mégis az lenne, ha elmennél nyaralni gép nélkül- ahogy a többiek már említették), figyeld csak meg, minőségi változás következik be az életedben! :) És akkor már nem is fog hiányozni a gép! :)
2008. jún. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Akaraterő kérdése. Menj egy túrára, bringázzatok, vagy végezz fizikai munkát. Hasznos. Érdekes módon én régebben egész nap gép előtt ültem, most meg alig vagyok fenn. Kerestem valami elfoglaltságot (pl. bringa), és akkor nem akartam netezni.
2008. jún. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%

hát én amikor lelépek nyaralni vagy vidékre akkor nem férek hozzá a géphez,igy nem is látom és nem is kell annyira,de ha itthon vagyok nem birom nagyon kiállni h ne kapcsoljam be :) menj el külföldre a gépet meg add neki a szomszédnak:)

jobb mint a cigi vagy mint a drog de amugy a gépbúől is sugarak jönnek ki amik nem tesznek jót a szemnek és az agynak sem

2008. jún. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

szia, én erről a témáról írtam szakdolit 7-8 évvel ezelőtt. ez egy komoly probléma, amellyel érdemes segítséget kérned. szerintem nagyon jó jel, hogy te magad is érzed a problémát - ez a gyógyuláshoz vezető első lépcsőfok. segítséget lehet kérni pszichológustól, pszichiátertől egyaránt.

bekopizom neked a szakdolim összefoglalását, ebben látni fogod, mik a jelei a netaddikciónak:


Szakdolgozatomat, amely a túlzott mértékű internethasználat jelenségével foglalkozik, négy nagyobb egységből állítottam össze.

Az ún. internetfüggőséggel a kilencvenes évek közepétől foglalkozik a pszichológiatudomány. Az első fejezetben az eddig legmeghatározóbb fogalom-meghatározási kísérleteket gyűjtöttem össze, valamint olvashatunk azokról az egyéni életben megfigyelhető pszichés, szomatikus és szociális változásokról, amelyek a túlzott mértékű internethasználat következtében lépnek fel, illetve magát a nethasználatot kísérik.

A szakdolgozatom mellékletében olvasható interjúban jól nyomon követhetők a kutatók által eddig meghatározott kritériumok, azaz a felhasználás következtében leépülő, megszakadó interperszonális kapcsolatok, izoláció, megnövekedett szorongás, depresszió, bűntudat, egészségromlás, amely a megváltozott alvási és étkezési szokásokkal hozható elsősorban kapcsolatba. A szociális kapcsolatok negligálása következményeként gyakori az iskolai, munkahelyi teljesítmény leromlása, munkahely elveszítése; a kiemelkedő telefonszámla anyagi nehézséget okoz. Emellett az egyéb addikciós formákhoz hasonlóam megfigyelhető a tolerancia, azaz a net által biztosított kielégüléshez szükséges időmennyiség folyamatos emelkedése, a relapszus, azaz akár többéves absztinencia után is tendenciaszerű visszaesés a korábbi függő állapotba, szélsőséges hangulatváltozások, folyamatos inter- és intraperszonális konfliktusok a netezés miatt, értékek drasztikus átrendeződése, vagyis maga a netezés és a netes kapcsolatok válnak elsőrendűvé a felhasználó életében. Szintén megfigyelhető az állandó és sikertelen vágy a netezés kontrollálására, az internetről való folyamatos fantáziálás, a probléma tagadása, a cselekvés eltitkolása a családtagok és a barátok elől. Az addikció kialakulásának folyamatát Suler fogalmazza meg a legplasztikusabban: „az emberek akkor válnak netfüggőkké, amikor elszakadnak a valós, közvetlen személyi kommunikáción alapuló életüktől, és a számítógép közvetítette kommunikációra épülő kibervilágban végzett tevékenységük egyre egyeduralkodóbbá válik. A függőség kialakulásának folyamatában nem beszélnek életükről, problémáikról a valós, közvetlen környezetükkel. Elszigetelő pótcselekvéssé vagy az élet elől való meneküléssé válik a nethasználat. A kibertér a tudatuk elkülönült részévé válik: egy lepecsételt, testen belüli zónává, ahol a fantázia és az azzal kapcsolatos konfliktusok jutnak főszerephez – de ekkorra már a valóságkontroll elveszett”. Ebben a gondolati egységben olvashatunk a nemzetközi és a hazai kutatások eredményeiről is.

Az internetfüggőség eddig öt fajtáját különítették el: a cyberszexuális függőséget, a tőzsdézést, a szörfölést, a számítógépes játékok kóros használatát és a cyberkapcsolati függőséget. Ez utóbbi addikciós forma online kapcsolatokba való túlzott bevonódást jelent, gyakran párosul virtuális és valós házasságtöréssel, a valós baráti és családi kapcsolatok drasztikus leépülésével. Ezen addikciós forma kialakulásához „kiváló” táptalajt jelentenek az ún. internetes chat- vagy csevegőprogramok, melyek bemutatására a szakdolgozatom harmadik és negyedik részében kerül sor. Itt egy netes csevegőprogram szerkezeti felépítésével és a legfontosabb chates kifejezésekkel ismerkedhetünk meg.

Szakdolgozatom negyedik fejezete részletesen kitér a chat lételemét jelentő számítógép közvetítette kommunikáció sajátosságinak bemutatására: vagyis mind a verbális, mind a nonverbális kommunikáció jegyeinek módosulására, funkcióinak átalakulására. Nyomon kísérhetjük, miképpen és milyen erőteljes késztetéssel próbálják a nethasználók rekonstruálni a való világot, valamint megkonstruálni a meseszerű, illúziókkal átitatott kiberteret. Láthatjuk, hogy ez az illuzórikus világra épülő kommunikáció miképpen távolítja el a valós világtól az egyre izolálódó, magába forduló, chatfüggő személyt. A nonverbális kommunikáció bemutatásakor elsőként kerülnek leírásra annak alapegységei: az emoticonok, vagyis a smiley és a logo, valamint az online kommunikációban megfigyelhető sajátos narrációtípusok, az emotingok.

A chates tér mindennapjai című fejezetben megismerkedhetünk néhány csoportosulási formával. Szintén ehelyütt kerülnek elsőként bemutatásra különböző virtuális csoportok, kiemelten a virtuális családok. Olvashatunk a családtagok szerepeiről, sajátos kommunikációjukról, játszmáikról, a családba kerülés rítusáról. Betekintést nyerhetünk abba, miképpen keveredik a valóság és a virtualitás a chatelők életében: részint a randevúra hívás, részint a fényképek, találkozók szervezésén keresztül.

2008. jún. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!