Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Motorola SB5100E kábelmodem...

Motorola SB5100E kábelmodem webfelülete alternatív firmware-ekkel miért nem működik?

Figyelt kérdés

Tehát kaptam egy ilyen fentebb említett típusú Motorola eszközt javításra.

Mivel nem kábelmodemek javítására vagyok specializálódva, ezért kissé bajlódásra fordult a dolog

.

JTAG-on felflash-eltem a noisy bootloadert, innentől fogva soros porton keresztül jóval gyorsabban bármilyen firmware pillanatok alatt felflash-elhető rá.

Az ügyfél kérésére Sigma X2, meg haxorware fw.-ket próbálgatok rajta, melyek azelőtt állítólag gond nélkül működtek vele. Viszont most a gyári firmware-én kívül semelyikkel sem érhető el a webfelelet a feltételezett 80-astól eltérő portokon sem.


Az egyik ilyen alternatív fw. működéséről itt a teljes soros boot log: pastebin(pont)com/P6BqnjQ8


Tehát működni látszik, de a webfelület valamiért nem elérhető.


„WARNING - No DOCSIS Control thread provided. DOCSIS state machine can't run!"


Ez a sor kicsit elgondolkodtató.

Kábelhálózat híján nem csatlakozna és ezért a webfelülete sem volna elérhető?

Ez azért furcsa, mert az illető elmondása szerint működnie kellene kábelhálózatról leválasztott állapotban is. Ilyen szempontból még kipróbálni sem tudnám.


Aki tudna segíteni, annak előre is köszi a választ!



2013. júl. 13. 20:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Működnie kell, viszont ha a 1337 porton nyitod meg a haxort akkor nem minden böngésző nyitja meg. IE megnyitja, meg kéne nyitnia. Semmi köze a webfelületnek, hogy rá van -e kötve a kábel hálózatra. Amúgy hol használta, milyen configgal? (privibe is jöhet ha itt necces)
2013. dec. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod, konfigról már szó sem volt, viszont már hardverhiba gyanús lett egy ilyen gép, írok privit, mert ez már tárgytól igencsak eltér.
2013. dec. 10. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!