Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudom eltávolítani a...

Hogyan tudom eltávolítani a "sweetpacks-search.com" internetoldalt?

Figyelt kérdés

Pár napja még minden rendben volt. Aztán egyik napról a másikra beütött valami gáz. Azóta ha elindítom a netet a "sweetpacks-search.com" oldal jön be először mindig. Nekem a google.hu van beállítva alapoldalnak, de pár napja ha rámegyek a google-ra, mindig a sweetpacks oldal jön be először. Ez már nagyon idegesító mivel már unom, hogy mindig ki kell törölnöm ezt a hülye keresőoldalt, hogy tudjam használni a google-t. A gépben is kerestem már dolgokat de semmi programot nem találtam ami ezt okozhatná. Köze van ennek a sweeitIM-hez?

Előre is köszi a segítségeket!


2013. okt. 24. 20:05
 1/7 Csxeba ***** válasza:
69%

Hát ez kemény diónak tűnik...

Valószínűleg feltettél egy PUP-ot (potenciálisan nem kívánt programot) valamelyik programod telepítésekor. Amikor telepítesz mindig olvasd el, hogy miket pipálsz be, ha a felhasználási feltételeket tovább is nyomod, de a pipadobozokra figyelj, mert ezt most csúnyán benyelted.


Keresd meg a Vezérlőpult > Programok telepítése és eltávolítása menüpont alatt a csúnya PUPot és purgáld le. Ha nem találod, akkor keress rá esetleg google-lel, hogy hogy kell letörölni.


Nem tudom, milyen böngészőt használsz, de a böngésződ kiterjesztései vagy bővítményei közt is szétnézhetsz, hogy nem pakolt-e oda is valamit.

+ ha ezt benyelted, akkor más is lehet a gépeden, ilyeneket szerintem törölhetsz:

McAffe, Bing/Ask toolbar, PcSpeedUp.


Ajánlom figyelmedbe az Avast! víruskeresőt, annak van egy PUP programokra vadászó szolgáltatása, illetve a CCleaner nevű takarítóprogramot, ami megkönnyíti a programok letörlését.


HA LETÖLTÖD A CCLEANERT, FIGYELJ, MERT Ő IS AKAR MAJD PUP-OT FELTELEPÍTENI!!!!

2013. okt. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszi a felvilágosítást!

Először is, milyen néven keressem ezeket a PUP-okat? Már párszor átnéztem ma a programjaimat de nem találtam semmi olyat ami furcsa lett volna. Kivéve a sweetIM-et amit próbáltam kitörölni de nem törölt ki mindent. A CCcleaner-el csináltam. Az a program már megvan egy ideje.

2013. okt. 24. 23:50
 3/7 A kérdező kommentje:

Mégvalami. Olyanokat találtam mint az ASK TOOLBAR (kettőt is) és olyat is mint a BING BAR. Tehát ezeket törölhetem is?

Böngészőként pedig az Internet Expolorer-t használom

2013. okt. 24. 23:55
 4/7 Csxeba ***** válasza:
100%

Igen azok mehetnek. Ha megfogadsz egy jótanácsot, akkor használj Google Chrome-ot vagy Chromiumot. Esetleg Firefoxot. Az Internet Explorer nem biztonságos és a felsorolt 4 böngésző közül ráadásul a leglassabb is.

Szóval tedd fel valamelyik böngészőt, állítsd be a kezdőoldalt (segítek, ha kell), és kész is vagy. Nem lesz több problémád :D IE-t pedig hagyd békében nyugodni a többi windowsos borzalommal egy nagy sírhalomban...

2013. okt. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Még egy kérdésem lenne hozzád.

Tegyük fel, hogy benne van a gépemben egy ilyen PUP és én nem veszem észre, ezért benne marad hosszú ideig. Milyen károkat tud okozni ez a gépemnek? Van olyan veszélyes mint valami vírus?

2013. okt. 28. 21:49
 6/7 Csxeba ***** válasza:
nem, csak idegesítő, mert folyton beteszi magát kezdőlapnak stb...
2013. okt. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A Firefox-ot alaphelyzetbe kell állítani.

Súgó > Hibakeresési infó > A Firefox alaphelyzetbe állítása > OK >

Eszközök > Beállítások > Kezdőlap beállítása > [link] > OK

2013. dec. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!