Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit is jelent ez a Bitcoin...

Mit is jelent ez a Bitcoin Bányászás (mining)?

Figyelt kérdés
Annyit tudok róla, hogy a BTC egy online pénznem.
2013. nov. 1. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy megadott időben megadott számú bitcoint bocsájtanak ki, amiért cserébe hogy legyen mögötte fedezet te a számítógéped erőforrásait adod kölcsön. Ez a bányászás lényege tulajdonképpen, a program a számítógépeden mindenféle számításokat végez cserébe kapsz bitcoint.
2013. nov. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor az "ingyen pénz"? És a gépemben nem tud kárt csinálni.
2013. nov. 2. 16:56
 3/4 cli_hlt ***** válasza:

Nem okoz kárt.


A gép ilyenkor ún. SHA256 hash-eket számol a bitcoin működéséhez szükséges "blokkok"-hoz, amik tranzakciókat tartalmaznak.


A játék lényege, hogy minden blokkhoz van egy számláló, amit addig kell pörgetni, amíg a blokk + számláló SHA256-ja meg nem felel egy bizonyos követelmények (talán az első, vagy utolsó valahány bitje 1, vagy 0, vagy ilyesmi ;) ). Aki eltalálja a hash-t, az kap valahány bitcoin-t a blokkért.

2013. nov. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Annyit hozzátennék,hogy erőssen károsítja a gépet.

Eléggé eszi a VGA-t (ha VGA alapú bányászatot művelsz),viszont amennyiben sikerül ésszerű bányász gépet összehoznod visszahozza a VGA árát + minden költség után jó profitban maradhatsz.


Én 1 éve tértem át a VGA alapú bányászatról az USB eszköz alapúra .

Tavaly októberig 2DB HD 6950-nel szoktam bányászni,kb 60,000ft volt a kettő.

Ezt az árat olyan 4 hónap alatt visszahozta.

~1,5 éves áramköltséget visszahozta úgy 1-2 hónap alatt.

A két kártya kb 1,5-1,6 évig tartott.

+21,000ft profittal szálltam ki 1,5 év után,de amikor kipurcan a két vga (amikor az első megadta magát a második is még abban a hónapban) akkor nem vettem bele újat.

Hanem megtaláltam az USB eszköz alapú bányászatot 7,000Ft volt.

7,000Ft-ért vettem egyet tesztképpen,a teszt nem hazudott,elengedve (overclock) 2,17 GH/s-t produkált,ami egyszerre 4-5 6950 sebességével ért fel (több mint 4 ,de még nem 5 ,kettő között! ) .

Kezdetben 5 darabbal bányásztam,majd vettem +10-et ,anélkül vettem ,hogy kifizettem volna az áramot ,s ezeket ,de az áram kb 1-2 hét alatt visszajött


az-a 15db ant miner (ez a neve) 105,000 ft-ban volt ,viszont összesen 42db 6950 sebességével számolt (nem volt overclockolva).

Jelenleg 1 gépen 30 megy...Havi szinten fizetésmértékű a bányászatból kifakadó profit .

kb 9 hónapja folytatom így ,és összesen 6db-ot kellett cserélni.

2014. ápr. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!