Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internet probléma a laptopon!...

Internet probléma a laptopon! Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemrég vettem egy ASUS laptopot, amit router hiányában egyelőre modemes, szélessávú internettel használok, illetve használtam egészen tegnap estig, ugyanis valamit véletlenül elállítottam és nem megy rajta az internet. 651-es hibakódot ír, a közelben lévő nyílt vagy lejelszavazott wifiket sem mutatja, azt írja ki a hibakereső, hogy hálózati adapter illesztőprogramot telepítsek. Ez micsoda? Kérlek, segítsetek! Előre is köszönöm a választ.
2013. nov. 23. 16:42
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt hozzá kell tenni, hogy előtte sem ment rendesen ez a net, 5 percenként megszakadt, a wifi tökéletesen működött (máshol), de most félek, hogy az sem fog menni. :S
2013. nov. 23. 17:06
 2/12 anonim ***** válasza:
tudod ,az a baj,hogy kicsit se értesz hozzá,azt így mit írjunk neked ?
2013. nov. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Jó, és mi a tökömet csináljak? Szeretném használni az internetet a laptopon, most ez akkora probléma? Annyira rühellek ideírni, mert mindig ilyen fellengzős meg lenéző válaszokat kapok, mert aki ide ír, annak kritérium, hogy otthon legyen a számteches dolgokban. Egyszerű, mezei felhasználó vagyok, a gépem is tök normális, alapdolgokra használom. Kérdeztem valamit, miért nem lehet normális választ adni? Komolyan mondom, hihetetlen...
2013. nov. 23. 19:05
 4/12 anonim ***** válasza:

Egek!

Először is, milyen operációs rendszer van a laptopon? XP vagy Windows7?

Nem mindegy, az XP nem állítja be automatikusan, neked kell.

Vezérlőpult, Hálózati kapcsolatok. Tűzfalon a netet és a netre felmenő progikat engedélyezni kell.

2013. nov. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Sticked van, SIM kártyával?

Az először telepíteni kell, vagyis egy bizonyos USB portra telepíteni. EGYRE, mindig azzal használd.

Bedugod a portra, a Windows felismeri (jobb sarokban), aztán telepíti. Ha megvan, a tűzfalon engedélyezed. Megnyitod, beleírod az APN-t és a két DNS szerver adatait (számsorok). Ekkor keresni kezdi a hálózatot és tud csatlakozni.

2013. nov. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Win7 van rajta.
2013. nov. 23. 23:08
 7/12 A kérdező kommentje:
[link] Ilyen egyszerű modemem van...
2013. nov. 23. 23:10
 8/12 anonim ***** válasza:

ezen a modemen semmit nem kell/lehet beállítani,ez így ahogy van jó,jó jelet küld ,vezetéken a te laptopodnak,

-de ettől sose lesz wifid,

2013. nov. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azért annyira hülye nem vagyok, hogy szélessávú modemtől várjak wifit. :DDD Amíg veszek routert, addig akartam ezt a modemet használni kábel segítségével a laptopon. Most viszont, mivel a közelben lévő (tehát pl. a szomszéd) wifijét sem mutatja, ezért kezdtem el félni, hogy esetleg ha jövő hét folyamán veszek router-t, azt sem fogja érzékelni...
2013. nov. 24. 12:11
 10/12 anonim ***** válasza:
"ugyanis valamit véletlenül elállítottam és nem megy rajta az internet." Megoldás: véletlenül ugyanazt állítsd vissza!
2013. nov. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!