Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » "Minimum grafikás" Linux létezik?

"Minimum grafikás" Linux létezik?

Figyelt kérdés

Szeretnék Linuxot rakni a gépre, ma felraktam a Xubuntut, de borzasztóan lassú volt, lejjebb vettem a felbontást, de még úgy is laggolt. Ramom bőven van neki, és procinak is elégnek kell lennie, de a videókártyám... Egy ősrégi alaplapba egy ősrégi integrált videókártya. És mivel a Xubuntu nem olyan mint pl. a Windows Old téma (azt használam), gondolom azért volt lassú.

Lehet ez az oka?

Van kis "videókártya igényű" Linux?

Köszi.



2013. dec. 10. 14:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Lubuntu
2013. dec. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem a témával van itt gond. Ahol az xubuntu nem megy, ott a lubuntu se fog. Valószínűleg nincs ahhoz a bizonyos videokártyához rendes open source driver (se), és VESA módban futott.


Sajnos ezeknél az ezer éves SiS mirage, S3 Trio és társai kategóriáknál nem nagyon tudsz mást tenni, minthogy az egyetlen támogatott rendszert, windows xp-t használsz.


Vagy veszel valami gagyi, de ismertebb kártyát használtan. Gondolom, AGP-s kéne. 3-4000-ért már kapsz radeon 9xxx szériából valamit, ami csodákra nem képes, de az open source driverrel elvisz mindent, ami nem játék. Talán még abból is egy-két egyszerűbbet (pl. Chromium BSU, CS 1.6).

2013. dec. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Integrált Intel 82845G/GL/GE/PE/GV 64 Mb videókártyám van most, és sajnos PCI foglalatos az alaplap.
2013. dec. 10. 15:18
 4/14 anonim ***** válasza:
Ez is ugyanaz a kategória, mint amiket felsoroltam. Talán még rosszabb. Tényleg a windows xp marad, vagy egy méregdrága PCI videokártya. Egyet-kettőt az ATi/AMD biztosan gyártott, de lehet, hogy már be se lehet szerezni őket.
2013. dec. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Esetleg a Swift Linux jó lenne?
2013. dec. 10. 15:55
 6/14 Szecsői Tibor ***** válasza:
Esetleg próbáld meg a Window Maker-t, annál kisebb gépigényű felületet nem tudok hirtelen, bár valószínűleg az előzőknek igaza van.
2013. dec. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Videokártyától nem lesz lassú a linux. Az csak a megjelenítés, és max. játékoknál okozhat gondot. Irodai felhasználásnak (net, office) még egy trident8900 is elég lenne.

Nem úgy érted a "lassút", hogy folyton kerreg a vinyó? Mert akkor több ramot neki. Az a gond, hogy a mai browser-ek alsóhangon becuppantanak 2-300megát, és az, hogy az ablakkezelőn spórolsz mondjuk 20-at, az itt lepkefing és nem segít.

2013. dec. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Bekapcsolás után kerregett egy kicsit, aztán néma csend, de Xp alatt folyamatosan kerreg.

1gb ramom van, 2.00GHz-es proci, szerintem igencsak mennie kéne neki. Másoknál 700MHz, 256mb ramon lagg nélkül futnak bizonyos linuxok, legalábbis ezt írták.

2013. dec. 10. 16:56
 9/14 anonim ***** válasza:
arch linux
2013. dec. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

1g ram az mindenre elég kis túlzással. Nekem 1.7ghz + 512 ram, és nem lassú.

Tudod definiálni, hogy mi az, hogy "lassú"? Vagy mely alkalmazás a lassú? Ha az ablakot mozgatod, az a lassú vagy mi?

2013. dec. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!