Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen programmal, vagy hogy...

Milyen programmal, vagy hogy tudom bemérni az internetem sebességét? Szerintem nem azt kapom amiért fizetek legalábbis mostanában. Nem értek hozzá, de 25 megás netem van és nagyon sürűn beszaggat.

Figyelt kérdés
A beszaggatást pl netes játék vagy videónézés közben csinálja.Ennek az a szolgáltató hibája vagy lehet más is?

2014. jan. 11. 21:49
 1/6 milan93 válasza:
2014. jan. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Panaszkodj a szolgáltatónál, ha igazad van kijavítják a hibát.
2014. jan. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 milan93 válasza:
Lehet más hibája is hardver vagy szoftver is nem biztos hogy a nettel van a baj
2014. jan. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Milyen programmal, vagy hogy tudom bemérni az internetem sebességét?"

A szolgáltató saját sebességmérő oldalán - ha van.

De előtte zárj be minden más, hálózatot használó alkalmazást (és még akkor sem biztos hogy nem fut a háttérben valamilyen rejtett frissítés, jelentés az NSA-nek ;) ).


"Nem értek hozzá, de 25 megás netem"

Az a 25 Mbps valószínüleg a MAXIMUM letöltési sebesség. Amiért a szolgáltató felelős az a GARANTÁLT érték. Nézz utána a szolgáltató oldalán/a szerződésedben.


"Ennek az a szolgáltató hibája vagy lehet más is?"

Lehet más is. Például a géped kihasználtsága, az elérni kívánt szerver terheltsége, a szolgáltatón kívüli hálózatok...


" [link]

Ez csak minimálisan jó, ugyanis a mérést befolyásolja a géped, a belső hálózatod, a szolgáltatód hálózatán kívüli hálózatok, a szerver terheltsége.

2014. jan. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az a 25 mega nem azt jelenti, hogy 25 MegaByte (MB), hanem 25 Megabit (Mb), ami 3.125 MB.
2014. jan. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mert a szolgáltató szerverét nem terheli soha semmi... A géped,saját hálózatod meg már nem is számítanak. Aha...

Egyedül azért érdemesebb a szolgáltató szerverén mérni, mert csak annak az eredményét fogadják el panasz esetén. Egy egyszerű ellenörző mérésre jó a Speedtest.net is.

A garantált sávszélességel ne elégedj meg, az nem azt jelenti, hogy annál ne is legyen több. Nem azért fizetsz ennyit, gondolom. Nem hagynám annyiban.

2014. jan. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!