Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Www. Legolcsobban.com/ Menyire...

Hadar István kérdése:

Www. Legolcsobban.com/ Menyire hiteles az az oldal?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek erről az oldalról? Szerintetek hiteles? tényleg megkapják az emberek a vásárolt dolgokat? Használta már valaki?

2014. febr. 27. 16:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
62%
Megkaphatják a vásárolt dolgokat de annyiért amennyit ér ha nem drágábban BID-et kell vásárolni amivel licitálni tudsz pl. 200 BID 3.000ft ez a legkevesebb és bármikor rádlicitálhatnak nem kell mindennek hinni ami olcsó mert annak tünik de drágábban tudod megvásárolni a terméket HA egyáltalán te nyered a licitet véleményem szerint kerülendő.
2014. febr. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
köszönöm!! és ha én egy aukcióba bele licitálok BID el de mondjuk nem én nyerem az aukciót akkor elvesztem a befektetett BID et???
2014. febr. 27. 17:12
 3/21 anonim válasza:
76%

Ez és az ehhez hasonló oldalak mind csalás, nagy ívben kerülendő. Felvidéken már vagy egy éve jelen vannak a hasonló aukciósházak. A lényeg hogy a feltüntetett ár félrevezetés, hiszen ha pl. 5000bidet megvásárolsz 38000ft-ért, akkor egy bid értéke 38000/5000 = 7.6ft. Persze ez lehet több/kevesebb attól függően mekkora csomagot vásárolsz. Na most pl. erre a készülékre elvileg 31 750 bidet költöttek el [link]

Ez az előbbi számfejtés alapján 31 750 * 7.6 = 241300ft, ehhez továbbá hozzáadódik még a vételár, így 241 300 + 31 750 = 273 050ft. Ez 273 050 - 185 900 = 87 150ft profitot jelent...

Felmerülhet a gondolat, de ha mégis szerencséd van és nem tudnak túllicitálni, akkor a legrosszabb esetben is csak a felét fizeted az összárnak, így még mindig olcsóbban jutsz hozzá a termékhez. És itt most figyelmeztetek mindenkit, hogy az ilyen oldalak - elkerülvén, hogy a termék még olyan fázisban kerüljön eladásra, amikor még nem térítette meg az árát - rendszerint botokkal futatják fel a liciteket.

Erről tavaly meg is bizonyosodtam, amikor a egy társammal felváltva licitáltunk egymás ellen egy termékre - csak mi ketten voltunk rajta - és aárhányszor az egyikünk nem licitált, az utolsó másodpercben mindig jött egy licit egy harmadik féltől, hogy az aukció még ne érjen véget.

2014. márc. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez nagyon hasznos válasz volt
2014. márc. 2. 12:13
 5/21 anonim válasza:
43%

Csak annyit fűznék hozzá, megcáfolva az előző válaszolót, hogy a példa, amit felhozott, kissé hibás. Mert az a 31750-es ár, az nem a bidek száma, hanem az eladási ár, a licitlépcső 10 ft, szóval az már csak 3175 bidet jelent. És ha úgy is van, hogy bejön botokkkal tolják fel a licitet (amit nem kétlek, sőt, valószínűnek is tartom), akkor is ha csak 1 ember licitál, +a bot, akkor is azt a 3175 bidet máris osztani kell kettővel. Tehát, ha ennyi a végösszeg, ahol lezárják, és csak egy ember +a bot tolja fel a licitet, akkor az egy főnek 1587 bidet jelent. Ha más is licitál, akkor a végére nyertesnek még kevesebbet jelent. Ami ha azzal az árral számolok, amivel az előző válaszoló, 1587*7.6=12061Ft, + a végösszeg a 31750.

ui: nem vagyok kapcsolatban az említett oldal üzemeltetőivel

2014. márc. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
60%
Lehet h én nem tudok számolni, de ha a licitlépcső 10ft, és egy licit = 10 bid, akkor a készülék nekem még mindig 31750 bid-be kerül...bár az igazat megvallva, régen voltak már matek órák xDDD
2014. márc. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
100%

Nekem röviden ez a link a véleményem, mindenki maga döntse el mennyire hiteles egy két hónapja alakult Panamában regisztrált oldal.


[link]

2014. máj. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 (doki) válasza:
81%

Pont ezt akartam én is írni.

Az előző hozzászólásban a linkre kattintva mindenkinek világossá válhat, hogy a legolcsobban.com domain-t panamai cég regisztrálta.


E mellett gondoltam utánajárok hogy a bid (vagy mi a fene a neve) vásárláskor hogy is megy a bankkártyás fizetés.

Abból kiindulva, hogy a cégem weboldalára mikor integráltam a bankkártyás fizetést, akkor elég szigorú volt a bank, hogy minek kell megfelelnie az oldalnak. Elérhetőség, cégjegyzékszám, telefonszám, adószám, fizetési feltételek meg ilyesmi kellett szigorúan, és folyamatosan monitorozzák a weboldalt.

Beregisztráltam erre a legolcsobban.com -ra. gondoltam veszek kreditet a bankkártyámmal és kiderül melyik bankkal van kapcsolatban. Aztán ott lehet kicsit érdeklődni.

A helyzet, hogy mindig csak paypal fizetéshez jutottam el.

Szóval ha bankkrtyával lehet is venni bid-et (vagy mi a csöcst :) akkor is a paypal-on keresztül.

Így végülis semmi legálisat nem látunk a weboldalon.


Egyébként ajánlom figyelembe, hogy a már lezárult aukciókat kik nyerték meg. Szépen türelmesen ha végignézed, akkor látszik hogy ismétlődnek is a nevek itt ott.

Egyébként meg ha a google-ben rákeresel a nevekre akik nyertek akkor érdekes, hogy mind létezik így ebben a formában máshol is.

Szerintem a saját programjuk ami licitál ellened (titokban) a netről gyüjti össze a neveket.


Számolgatásról meg:

ha 6000 forinton zárult egy licit.... mondjuk 10bid és 10 Ft licitlépcső volt nála. (ez azt jelenti, hogy egy kattintással 10bid-et von le tőled, az ár meg 10Ft-al nő, ne felejtsd te mondjuk 8Ft-ért vettél náluk 1 bid-et)

szóval 6000Ft a vége ez azt jelenti, hogy volt rá 600 licitálás, mind 10 bid-es.

Szóval végülis nekik 6000Bid-nyi befizetés már bejött. Ez olyan 6000x8Ft, 48000Ft. Plusz aki nyeri még fizet 6000Ft-ot az áruért majd.

48000+6000=54000Ft folyt be nekik. (48000ért vették az emberek a 6000bid-et amit rá licitáltak)

Namost ha a cucc amit 6000ért el lehet vinni kevesebbe kerül mint 54000Ft akkor már kerestek is rajta.

Ha tisztességes lenne a játék akkor így akár még meg is érhetné.

A legroszabb esetben a 6000bid licitből a felét te raktad rá mert mondjuk csak ketten licitáltatok. 3000bid a tiedből az x8Ft-al amiért te vetted.... : 24000Ft+a vételár 6000 = 30000Ft-ért tiéd a cucc.

Viszont itt biztosan robotok licitálnak felfelé.

Gondolom addig licitálnak felfelé a robotok amíg a bid-ek értéke (8Ft egy bid a szerint melyik csomagban veszik az emberek) plusz az aktuális Ft ár el nem éri azt az értéket amiért hozzájutnak a cucchoz.

Egy érdekesség még van benne, a robot licitje az nem befolyó pénz nekik. Tehát a licitekből csak a valódi licitálók pénzét kell hogy számolják így sokkal tovább kell licitálniuk a robotoknak.

Mivel ahogy végignézem a már lezárt liciteket, nagyrészt épp eléri ezt az árat a befolyt összeg. érdekes módon sokkal tovább nem ment a licit.

E mellett a teljes netet fürkészve sehol egy licitáló aki már nyert!

És még hozzá hogy paypal-on keresztül tudsz csak fizetni, amit kevesen vállalnak be jelenleg magyarországon.

Szerintem simán kamu az oldal.

2014. máj. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:

Végre egy értelmes válasz. Köszi Doki.


Hasonló licit oldalakat ismertek-e még? Persze olyat amely nem átverés de a működése ehhez hasonló.

2014. máj. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
54%
Nem nagy dolog robotokat ráállítani a licitre, hogy mindig üsse le ha nem licitál rá más. Mi van ha a termékek nem is léteznek, robot nyer mindig, mert neki korlátlan kredite van licitálni, sosem derül ki. Ha meg sok száan licitálnak jó sok pénzért arra, ami nem is létezett máris van bevétel így marad arra is, hogy néha csak a látszat kedvéért tényleg legyen igazi aukció is, ahol csak feltolják a robotok egy bizonyos összegig az árat, hogy nagyot ne bukjanak vele, aztán majd megnyeri valaki, és még lehet is bemutatni a nyertest akár vigyorgós képet is csinálva róla, hogy átvette a nyereményt.
2014. júl. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!