Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Router zsenik segítesetek!...

Router zsenik segítesetek! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy elég bosszantó és idegesítő kérdéssel fordulnék, valakihez aki zseni a routerekhez, szóval nem régiben belett szerelve egy új router a házba és az problematika adódott, hogy amikor meg akarom nyinti a router kezelő felületét/prograomzói felületét normális esetben a jó öreg "ipconfig" default gateway-es ipvel tudnám megnyitni ami ugye a router ip-je. Ezzel meg is nyitja csak, hogy a külső ip-mel amit pl whatismyip, dot, com-ról szedek ugyan úgy megnyitja. és nem csak erről a gépről minden eszközről ami rácsatlakozik a hálozatra persze jelszóval van védve de egy-két dolog emiatt nem mükszik és tudtommal ez nem normális. Tehát a kérdés az lenne, hogy ezt hogyan lehet kikapcsolni (? ) /átállítani (? ) vagy akármi? Már 2 hónapja próbálom megodlani szóval ha valaki tudna segíteni nagyon boldog lennék.

2014. ápr. 9. 21:58
 1/10 Tengor ***** válasza:
A Remote Management (Controll) funkciót kapcsold ki!
2014. ápr. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Gugu Gabor ***** válasza:

Áruld el kérlek a router típusát...


Egyébként mi az az 1-2 dolog ami nem működik?

Egyébként a biztonsági beállítások között nézelődj pld remote management szerűséget keress.

2014. ápr. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

a router típusa: ZXDSL 931VII

az baj,hogy iylet nem nagyon találok, hogy controll manager pedig már vagy 100x átpörgettem midnen lehetőséget de azért megnézem még1x

2014. ápr. 9. 22:16
 4/10 A kérdező kommentje:

a biztonsági beállításoknál ezek vannak( és semmi sincs bekapcoslva) :

Firewall

IP Filter

MAC Filter

URL Filter

Service Control

2014. ápr. 9. 22:19
 5/10 Tengor ***** válasza:
Az Administration menüben mik vannak? Sajnos nem találtam csak butított kézikönyvet.
2014. ápr. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

találtam most olyasmit,hogy itt a remote management-et a z anti hacking menupont bekapcsolásával lehet deaktiválni, hát benyomtam újra indítottam a routert ( gépről nem kihúzás bedugással) és még így is megnyitja külső ip-vel.

ott ezek vannak : User Management

System Management

Log Management

Diagnosis

de itt nincs semmi olyasmi csak jelszót tudok állítani vmint újra indítani a routert és vissza állítani alaphelyzetbe/alapbellításokra

2014. ápr. 9. 22:28
 7/10 anonim ***** válasza:

ph-n olyat írt valaki erről, hogy port forwaldolt vele, és nem csinálta

ilyen alapon akár jót is nyomhattál, csak a kütyüdet nem érdekli:)

érdekes..

2014. ápr. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
hát ez tök jó, akkor kuka?:D
2014. ápr. 9. 22:39
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez szolgáltatós ( pontosabban T-Home-os eszköz )? Mert ha igen, akkor ezen nem csodálkozom. A T-Home-os csodadobozok sosem azt csinálják amit te akarsz. Valószínűleg véletlen (vagy nem véletlen) olyan firmware-t adtak ki rá amibe be van kapcsolva a távoli elérés, és mivel erősen butított firmware-ről van szó, a kikapcsolási lehetőség le van tiltva benne.

Hívd fel őket telefonon, vagy írj e-mailt nekik és majd a következő firmware frissítés során vagy kijavítják vagy nem.

2014. ápr. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen T-home-os ZTE . Hát jó megpróbálom azt amit javasolsz, köszi és esetleg nincs másféle megoldás? Mert hát ezek a T-home-os ürgék nem éppen a gyorsaságukról híresek, főleg ilyen esetekben.
2014. ápr. 13. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!