Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nemrég kötöttük be az optikát...

Nemrég kötöttük be az optikát a lakásba. A torrent feltöltéssel lenne a problémám, nem tudok sehogy se portot nyitni az ONT n. Azaz, hogy nyitottam, sőt a DMZ-t is engedélyeztem, de a kliens nem szándékozik feltölteni?

Figyelt kérdés

Eddig utorrentet használtam, most a vuze van fennt. Ha néhanéha aktív a kliens, akkor sem csatlakozik senki, peer van bőven.

Win7 X64

Win tűzfal kilőve

eset4, tűzfal kivételhez hozzáadva, de próbáltam úgy is h kikapcsolom



2014. máj. 11. 20:01
 1/4 A kérdező kommentje:
ONT: HG8245
2014. máj. 11. 20:07
 2/4 CspCsj ***** válasza:

Egyedi IP-d van?

Nálunk helyben a teljes kábelnetes hálózat kifelé 2db IP címen osztozik, a szolgáltató "routerén" kellene nálunk portot nyitni, amire érthető okokból magasról tesznek...

Remélhetőleg nálatok nem ez a helyzet.


Tehát ellenőrizd, hogy a routeren kapott IP ugyanaz-e, mint amit pl. a [link] ír ki.

2014. máj. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem, az IP nem egyedi, a küldött link is más IP t ad :/
2014. máj. 11. 21:49
 4/4 CspCsj ***** válasza:

Várj, lehet hogy nem voltam egyértelmű:

nézzük a nálam előforduló IP címeket

-192.168.1.2 ezt a router adja dinamikusan a gépemnek

-2.2.x.x ezt a szolgáltató adja dinamikusan a routeremnek a helyi alhálózatban (az x értékek időnként változnak)

-86.59.121.71 ezt a szolgáltató "bérli" a Telekomtól, kifelé az összes helyi előfizető ezen IP-hez van társítva.


Ha nálad a router beállítófelületén látható WAN IP és az adott linken kiírt IP eltér, akkor vagy hasonló helyzetben.

2014. máj. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!