Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Segítség! Mennyibe fáj egy...

Sackboy kérdése:

Segítség! Mennyibe fáj egy Amazon rendelés?

Figyelt kérdés

Na szóval. Röviden:

Ajándékot szeretnék venni egy barátomnak. Az Amazonon tökéletes dolgokat találtam (természetesen Magyarországon sehol sincs ilyen -_-), és meg is rendelném őket. De először szeretnék néhány dolgot megtudni: Mit is kell pontosan kifizetnem? Hogy működik a vám, az adók stb...?

Még egy dolog: a terméken az van feltüntetve, hogy "FREE Shipping on orders over $35". Tudom, hogy mit jelent. Viszont az ajánlat érvényes Magyarországra is? Ha igen, a vám beletartozik?

Ha kell vámot/adót fizetni (bármilyen plusz dolgot az aktuális áron kívül), azt átvételkor kell fizetni? Vagy előre levonják a kártyáról vásárláskor?


Köszönöm a válaszokat! :)



2014. máj. 30. 20:53
 1/2 anonim válasza:
Nos, én eBay-t használok ilyen célra, az Amazonhoz hasonló. Úgy tudom, hogy mindig kártyával, vagy PayPal fiókkal kell fizetni, ilyenkor általában nincs se adó, se vám. Csak ki kell fizetni a termék árát, és a postaköltségeket (persze a postaköltségeket elfelejtheted ha $35 fölött rendelsz).
2014. máj. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Javítanám: adót kell fizetni ---> 22 euró érték felett:27%áfa ,amibe beletartozik a posta is (ha ingyen posta akkor nem)

120 euró érték felett: 27% áfa + 2-7% adó (termékfüggő).

2014. máj. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!