Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem játsza le a gépem a...

Miért nem játsza le a gépem a netes videókat?

Figyelt kérdés

Mióta újratelepítettem a windows 7-et azóta nem játszik le netes videókat kivéve a youtubeot.

Elindítom a videót tök mind1 milyen oldalt mondok és csak kiírja hogy 1% betöltés de onnan el sem mozdul,valahol meg csak sima fekete képet ad és kész,a youtube valamennyire jó,de az is többet crashel mióta ez van.Adobe Flash player frissítve,meg mindent úgy csináltam mint eddig,amikor újratelepítettem a gépet.

Nagyon hálás lennék valami tanácsért,előre is köszönöm.



2014. jún. 4. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen netszolgáltatónál vagy?
2014. jún. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
invitel
2014. jún. 4. 13:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Sejtettem. Az Invitel hetek óta támadás alatt áll, a DNS szerverek nem működnek normálisan. Állj át Google DNS-re, és rögtön menni fog minden! (Tapasztalat, nálam is ugyanez van, ezért kérdeztem.)


IP címe: 8.8.8.8 és 8.8.4.4

2014. jún. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem igazán értem,bocs de nem vagyok otthon ezekben,hogy kell átállni az általad említett IPcímre?
2014. jún. 4. 13:38
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Van rá többféle lehetőség.


Beállíthatod a routerben is, akkor a hálózatodban levő összes gépre érvényes lesz. Ennek módja típusfüggő, a router használati útmutatójában érdemes nézelődni. Illetve megteheted azt is, hogy szétnézel a beállításokban, és ahol találsz olyat, hogy DNS szerver, és átállítható automatikusról manuálisra, ott átállítod, és beírod ezeket a címeket.


Talán egyszerűbb csak a gépet átállítani. Leírom a módját, de figyelj, mert nem ismerem a windows magyar fordítását jól, így lehet, hogy nem mindent szó szerint ugyanúgy írok, ahogy megjelenik.


Nyisd meg a vezérlőpultot, menj a hálózati és megosztási központba. Középtájt jobb oldalon látod a kapcsolatot, valószínűleg helyi kapcsolat, vagy vezeték nélküli kapcsolat a neve. Mellette van egy kis hálózatikon. A név egy link, kattints rá, erre felugrik egy ablak. Azon lent találsz egy tulajdonságok gombot, arra is kattints.


Feljön egy új ablak, látsz benne egy listát. Keresd ki azt, amelyiknek a nevében benne van, hogy IPv4. Jelöld ki, majd lent nyomd meg a tulajdonságok/beállítások gombot. Feljön a kis ablak, ahol már látni is fogod, hogy hol lehet a DNS-t átállítani kézire. Oda írd be a két IP címet, majd okézd le.


Onnantól a videók és a sok be nem töltődő oldal mind varázslatosan megjavul majd. Ha később vissza akarod csinálni, akkor ugyanúgy, csak az automatikusat visszakapcsolod.

2014. jún. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tökéletes lett,köszönöm,ment a zöld kéz :D
2014. jún. 4. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!