Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » T-home-nál vagyunk Internet...

Davyd921 kérdése:

T-home-nál vagyunk Internet sebességgel van gondom,10MB/s helyet csak 6.30Mbits jön Uttorentel is töltöttem 1.2MB/s most meg semmi Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Úgy van nekünk meg oldva az internet,hogy telefon vonal bemegy a szüleim házába(de telefonunk nincs)onnan nekem jön le UTP kábelen a nett. egy Cisco Linksys X1000 routerbe..


2-3 hete igénybe vettem a T-home szuper szervizet, rá vagy egy hétre minden rendbe lett

De nem kellet egyik routeren se semmit se csinálni mert jó volt beállítva..


És tegnap jelentkeztek ismételten a gondok.

De légvonalba 200 Méterre laknak haveromék, akinek csak 5MB/s netük van, és ők is T-home vannak..


T-home hívtam ők vissza jelezek nincs gond a hálózattal.


Semmilyen karban tartás nincs.



2014. júl. 7. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Mekkora az előfizetett csomag sebessége?

Csak mert 10 Mbps = 1,25 MBps


A speedtest bitben mér, a szolgáltató is ebben adja meg; a letöltőprogramok már Byte-ban: 8 bit = 1 Byte (8x1,25 = 10)

2014. júl. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"10MB/s helyet"

Az 10 Mb/s (Megabit/másodperc) lesz a MB/s (MegaBájt/másodperc) helyett - legalábbis a T-Home Netmánia-S díjcsomag maximum letöltési sebessége annyi.


"csak 6.30Mbits jön "

A Netmánia S díjcsomag garantát letöltési sebessége 1 Mb/s, maximum 10 Mb/s. Te 6,3 Mb/s-et tapasztalsz - ez a kettő érték között van, tehát teljesítik a szerződésben leírtakat.


"Uttorentel is töltöttem 1.2MB/s"

1,2 MB/s = 9,6 Mb/s - ugyancsak a garantált 1 Mb/s és a maximum 10 Mb/s között van.


"most meg semmi"

Ezen mit értesz?

2014. júl. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Megvan a garantált sebesség? Ha igen, akkor nem panaszkodhatsz.
2014. júl. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Pl:Watch Dogs legjött nekem 3 óra alatt még múlthét pénteken most megint próbáltam most meg már 8-9 órát ír


Speedtest: mutató most meg áll 5-nél multhéten meg 10-es felett volt..

2014. júl. 7. 22:17
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt özön dolog okozhatja, én elsősorban a saját rendszeremben keresném elsőnek a hibát.

Bejelentheted hibára, de ha kiderül, hogy a hiba nálad van, kiszámlázzák neked a kiszállás díját.

2014. júl. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Amúgy nem jól írtam a számokat... Uttorent-nél múlthéten még jött 1.2Mb/s most meg 6.30Kb/s
2014. júl. 7. 22:21
 7/8 anonim ***** válasza:

"Uttorent-nél múlthéten még jött 1.2Mb/s most meg 6.30Kb/s"

A Utorrent - mint általában a letöltőszoftverek - alapértelmezetten Bájt/másodpercben (B/s, Bps) és annak prefixumaival (kBps, MBps) jelzik ki a letöltési sebességet. Az Internet-szolgáltató (meg a speedtest.net) bit/másodpercben (bps, b/s) és annak prefixumaiban (kbps, Mbps).


1 MBps = 8 Mbps.


"Speedtest: mutató most meg áll 5-nél multhéten meg 10-es felett volt.."

Az 5 Mbps az 1 Mbps (garantált letöltési érték) és 10 Mbps (maximum letöltési sebesség) között van.


De a letöltési sebességedet sok minden befolyásolja: a géped terheltsége, a belső hálózatotok terheltsége, a szolgáltató hálózatának terheltsége, a szolgáltató hálózatán kívüli hálózatok leterheltsége, az elérni kívánt kiszolgálók terheltsége, stb...

2014. júl. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Gépen teljesen fel van újítva nincs semmi terhelés rajta !! hálózatot tegnap át vizsgálták, nem volt


csak az furcsa lévonalba, 200 méterre lakó haveromnak mindig egyforma mindig semmi gond nincs 950-1000Kb/s évek otta.

2014. júl. 8. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!