Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Adott nekem egy 50/10 Mbit/s...

Adott nekem egy 50/10 Mbit/s internet de speedtest általában 30-40 mb között méri. Van ennek köze a routernek?

Figyelt kérdés
2014. júl. 18. 06:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
És mennyi a garantált sebesség?
2014. júl. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A routered hány Mbps-es
2014. júl. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 csacsi2 ***** válasza:

A garnantált sebesség általában fele,harmada a Maximális letöltési sebességnek. Informálódj a szolgáltatód oldalán!

Ebben az esetben a 30-40 nagyon jó!

2014. júl. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jónak azért nem mondanám, nekem a 20-ból 19,5 állandóan megvan, mérhetem bármikor, erre már mondható, hogy jó. Úgy tűnik a szolgáltatók szépen beidomították a felhasználókat. Megvan a garantált, ami a tizede annak amiért fizetsz? Akkor neked kuss van....


De igen, elképzelhető, hogy csak annyit tud ott a rendszer és még el is kell fogadni a szerződés alapján. De ha ez állandó, akkor lehet reklamálni, hátha egy könnyen elhárítható hiba kijavításával meglesz a teljes is. Ha korrekt a szolgáltató, akkor legalábbis utánanéznek.

Azt hogy van-e köze a routerhez, könnyen kipróbálhatod, mérj sebességet router nélkül.

2014. júl. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 csacsi2 ***** válasza:
Amennyiben a garantált felett van akkor nem foglalkoznak vele! Nekem úgy 50-60%-a átlagban, de egyszer ment teljessel is, meg is ilyedtem :D Vannak viszont napok mikor nagyon nem kóser. Amúgy meg rengeteg mindentől függhet, elég egy rosszul beállított, elszemetelődött, vírusos, töredezett, hibás driver telepített, túl sok egyidejü kapcsolatot használó stb oprendszer, de lehet a szolgáltató, vagy modem és hálózatikártya hiba is és még sokminden. Ki kell próbálni másik gépen a hálózatot (speedtest), akkor sokmindent kizárhat!
2014. júl. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, meglehet, hogy nem történik semmi, de azért meg lehet próbálni. Érdekesség képen egy hozzászólás, amibe most botlottam:

"Mert mikor betegeskedett valami eszközük, és a 20 Mbit helyett tudott olyan 3-at - ami még éppen a garantált fölött volt - akkor napokat vártam, mielőtt bejelentettem volna a hibát. Mert "Ha nincs meg a 20/10, akkor azonnal szólni kell - a garantált sebesség a weboldalon az marhaság" - ezt kaptam az ügyfélszolgálatostól. És persze másnapra megjavult a net..."

Szóval olyan szolgáltató is lehet, aki meg szeretné tartani az ügyfeleit és odafigyel, ha panasz van.

[link]

2014. júl. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy ha exploreren csinálom a speedtestet akkor 50/10-et mér a chrome meg 20-40 között. Köszi a válaszokat.
2014. júl. 18. 20:49
 8/8 A kérdező kommentje:
garantált sebesség 5/5. 300mbps a router.
2014. júl. 18. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!