Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az internet szolgáltatók...

Az internet szolgáltatók honnan kapják az internetet?

Figyelt kérdés
ha két ember ugyanabban az országban ugyanannál a szolgáltatónál fizet elő a netre akkor amikor a gépük kommunikál akkor az adatcsomagok csak annak a szolgáltatónak a hálózatán megy át?

2014. júl. 19. 22:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom a magyar internetszolgáltatók pl. a BIX-en (Budapest Internet Exchange) keresztül tudják felvenni egymás hálózatával a kapcsolatot.


Egyébként minden országban van egy bizonyos "gerinchálózat", ez az adott ország leggyorsabb sebességű internethálózata, és ide az internetszolgáltatók, valamint nagyobb szervertermek vannak csatlakozva. Ilyen, ha jól tudom, Budapesten és Nyíregyházán (?) van.

2014. júl. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyébként nem igazán van úgy az az eset, amit leírtál a kérdés leírásában, ugyanis ha a két gép nem közvetlenül kommunikál, hanem egy 3. szerveren keresztül, akkor már minden adat átmegy azon a szerveren, ami nem biztos, hogy ugyanannál a szolgáltatónál található.


Ha mégis közvetlen (p2p) módon kommunikálnak, akkor lehetséges, de ezt nem tudom egészen.

2014. júl. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
igazad van második válaszoló. valamennyire tudom hogy működik ez és azt is tudom hogy két számítógép közvetlenül nem érheti el egymást de a router-eken be lehet álítani port átirányítást és meg is van oldva a probléma.
2014. júl. 19. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!