Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy internetszolgáltatónak...

Egy internetszolgáltatónak joga van adatokat kiadni IP-kről, látogatott webhelyekről, stb. olyan embereknek, akik nem dolgoznak az adott internetszolgáltatónál?

Figyelt kérdés
És ha nem lehet, akkor milyen büntetés szabható ki rájuk?

2014. aug. 21. 09:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem adhat ki csak bírósági végzéssel, de ezek az információk az internetszolgáltató megkerülésével is megszerezhetőek.
2014. aug. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és azt esetleg nem tudod, hogy ha ezt megszegik, akkor milyen büntetésre számíthatnak? :)
2014. aug. 21. 09:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Én azért elolvasnám, hogy milyen feltételekkel kötöttél szerződést a szolgáltatóval...

ÁSZF, stb.


Ha abban kitérnek ilyesmire, akkor semmit sem tehetsz, mivel ugye elfogadtad...

2014. aug. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 nlorant82 ***** válasza:

Jogosulatlan adatkezelésnek számít a szolgáltató részéről! Ezt elég nehéz bebizonyítani! Amúgy az ISP csak az NBSZ nek és a rendőrségnek adnak ki adatokat magánszemélyeknek nem! Én ISP tulaj vagyok! Nem értem azt hogy "olyan embereknek, akik nem dolgoznak az adott internetszolgáltatónál?" ezt hogy kell érteni mert még a cégen belül sem adunk ki a látogatott weboldalakról adatokat a szerelő a MAC címedet és az IP det tudja meg hogy hol laksz azt hogy milyen weboldalakt nézel azt nem de azt igen hogy be vagy e csatlakozva a netre és ha igen milyen minőségű a kapcsolt tehát le és feltöltési sebességed a kapcsolt minőségi mutatok a csatlakozás időpontja és időtartama mettől meddig forgalmaztál! A látogatott weboldalakat naplózza de csak a hatóságoknak tehát nem nézi azt senki az ISP nék hogy ép mit nézel!

Kinek van erre ideje? Meg mondjuk van egy munkatárs akkor az 2500 Ügyfél forgalmát nézné? Ez nonszensz! Ne képzeljünk el ilyen baromságokat!

2014. nov. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod!
2015. jan. 23. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!