Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ismer valaki még aktív,...

Ismer valaki még aktív, internetes zeneszerzői (leginkább komolyzene/klasszikus stílus kapcsán) fórumot?

Figyelt kérdés

Egy saját színdarabhoz próbálnék majd gitárkíséret mellé duettben énekelhető fődallammal kifejezetten reneszánsz korstílusú zenét komponálni. Ez az egyik kedvenc stílusom, de sajna ebben nem vagyok annyira otthon, nem vagyok valami virtuóz.

Zenei alapműveltségem a komponáláshoz van, hangszeres játékot alapszinten tanultam, az ötvonalas kottát ismerem, átlátom, tudomjavítani - a visszajátszás annyira már nem megy, mivel évek óta nem gyakorlok kottában precízen leírt darabokat.

Komponálásból is van tapasztalatom, egy ideig könnyűzenei/pop/kísérleti elektronikus zenei vonalom mozogtam, most már impresszionista, improvizálásra épülő felvételeim vannak. Kottát is írtam már sokszor, az első darabjaimat, meg az után párat tisztán papír alapú kottán írtam, utána nagyon sok felvételemet digitális kottában szerkesztettem.


Szóval zeneszerzés terén, igaz, hézagos, de legalább némi gyakorlati tapasztalatom van a dolgok megértéséhez, viszont a reneszánsz stílusú és pengetős-húros hangszeren játszott zenében, mivel zenét általános iskolán kívül nem tanultam, nagyon kevés ismeretem és tapasztalatom van.

Pár olyan akkordsort tudtam csak eddig írni, amik reneszánsz jellegűek, "beütésűek", viszont azok is eléggé közhelyesek.


Ezért szükségem lenne rá, hogy egy ilyen netes fórumon belül feltehessek pár kérdést - személyes ismeretségem ebben a témában egyáltalán nincs -, de még nem találtam ilyen weboldalt, ill. amit láttam (index.hu-n), az már két éve halott.


Nagyon hálás lennék bárminemű segítségért a dolog kapcsán!



2014. szept. 18. 12:16
 1/1 anonim válasza:
Szia! Ismerek pár reneszánsz "mozdulatot" és kadenciát, valamint én is imádom (bár inkább a korális) reneszánsz és barokk zenét. Ha valami kérdésed van, nyugodtan küldd el privátban, hátha meg tudom válaszolni. Sokat foglalkozom ilyen zeneelméleti dolgokkal.
2015. jún. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!