Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A számítógépem monitorja azt...

A számítógépem monitorja azt Írja ki, hogy Check Signal Cable, nem kapcsol be, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
2014. szept. 23. 13:27
1 2 3 4
 1/33 Tengor ***** válasza:
19%
Elromlott a számítógép. Ha idáig jutottál a hiba leírásával, akkor vidd egy szakemberhez!
2014. szept. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim válasza:
kilazult (vagy eltörött?) a monitort és a számítógépet összekötő jelátvivő kábel. ha HDMI akkor azért, ha sima DVI, akkor pedig azért próbáld megigazítani. ha nem jó, akkor akár a monitorod vagy a videokártyád portja is elromolhatott, vagy megtörhetett a kábel.
2014. szept. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hogy a helyén vannak-e a vezetékek, esetleg igazítsd meg őket. Ha a hiba továbbra is fennáll, akkor a legegyszerűbb, ha hívsz szakembert vagy valakit aki ért hozzá. (Ki kellene venni a videokártyát, esetleg másikkal kipróbálni pl alaplapival, ha van. De kérdésedből ítélve lehet nagy falat lenne ez egyedül.)
2014. szept. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim válasza:
100%
tengor te meg egy haszontalan bunkó vagy
2014. szept. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
Szerinted ha azt ìrja ki: ellenőrizd a kábelt mert nem kap jelet akkor vajon mi a baj?
2014. szept. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 Tengor ***** válasza:
61%

OFF:

#4, jelezd ezt kérlek a GyK készítői felé is. Nem szerencsés, ha egy hozzám hasonló "haszontalan" vezeti hetekig a listákat, a hozzád hasonló "hasznos" hozzászólók helyett!

2014. szept. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim válasza:

off:


tulajdonképp ez az első kérdés amit "megválaszoltam" és csupán azért tettem, mert feltettem életem legelsőjét én is. akárhogy nyalogatod fényesre a saját tökeidet: bunkó voltál és kész. ha venném a fáradtságot én is válaszolgathatnék untalan efféle kérdéseket, de ez nem mutat jól az önéletrajzban, mert vannak ennél kifizetődőbb dolgok is. további jó és türelmes munkát!

2014. szept. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 Tengor ***** válasza:

OFF:

#7, milyen munkahely az, ahova úgy jelentkezel, hogy a GyK-n vagy válaszoló?

Lehet, hogy "bunkó" voltam, én inkább nyersnek hívnám, de a lényegen nem is változtat: felírt egy kérdést, leírt egy tünetet és majd várja, hogy írunk valami okosat. Ezzel nem lehet mit kezdeni. Lehet itt kérdez-feleket játszani, de még 3 nap múlva is ott tartotok majd, hogy találgatjátok milyen kábele lehet.

Ellenben ha most kihív egy szakit, akkor, amikor írtam (kb fél órával ezelőtt) kihívja a szakit már lenne egy működő gépe, ha a szaki ráér.

2014. szept. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

Valóban kissé nyers a modorod Tengor, de igazat kell adjak neked.

Kérdező: A "Check Signal Cable" angolul van, magyarra fordítva : "Ellenőrizd a jelátvivő kábelt"

Tengor elmélete szerint ha lefordítani sem tudja a kérdező az angol nyelvű szöveget magyarra, akkor nem várható el tőle az sem, hogy kipróbálja a gépet másik kábellel, másik monitorral, ne-adjisten felnyissa a gépházat és életében először látva számítógép alkatrészeket kicserélje a mostani videokártyáját egy teszt videokártyára. Valamint ha ezeken túljutva sem jár szerencsével, továbbmenjen tápcserén, bios reseten, stb stb stb...


Egy egymondatos kérdésre egy-mondatban válaszolva nem lehet megjavítani egy számítógépet.

2014. szept. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim válasza:

off:


válasznak akkor sem válasz a "hívj egy szerelőt!"


te is tudod, hogy egy kezén meg tudja számolni az ember, hogy egy nyamvadt monitor (akár tévé) hányféleképpen csatlakozhat egy számítógéphez. az is egyértelmű, hogy a monitor panasza arra utal, hogy nem kap jelet a kábelen. a végkifejlet pedig maximum 10 lehetőség. tényleg nem sok, akármennyire is az az álmod, hogy vérprofiságod ellenére még így is csak egyszavas válaszokat adj a szerencsétlenül jártaknak.

2014. szept. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!