Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szerintetek szabad ilyet...

Szerintetek szabad ilyet csinálni hirdetési portálokon?

Figyelt kérdés

Szabad olyat csinálni, hogy két hirdetési oldalon ugyanazt a hirdetést kiírom?


Pl.: van egy digitális multiméterem, amit el szeretnék adni, azt szabad esetleg hirdetésben kitennem az OLX-en és a Hardveraprod-on, vagy mindenképpen egyszerre csak egy oldalon írhatom ki ugyanazt a cikket eladásra?



2014. nov. 4. 23:44
1 2
 1/20 Tengor ***** válasza:
Ha az oldalak szabályzata nem tiltja, akkor kiteheted.
2014. nov. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne? Mi lehetne a büntetés? Max annyi, hogy törlik a hirdetést az egyik oldalról. De nem fogják, nem kell aggódni.
2014. nov. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Oké.


Illetve azt megkérdezném e mellett, szerintetek átlagban, a vevő bizalmát rontja, ha ugyanazt a hirdetést kettő oldalon is megtalálja, vagy ebből a szempontból sem számít a dolog?

2014. nov. 5. 00:21
 4/20 anonim ***** válasza:

#2 vagyok


Szerintem nem. A TV reklámok sem csak 1-1 adón mennek.

2014. nov. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Tengor ***** válasza:

Nincs ezzel semmi gáz. Miért kellene valakit azért megkövezni, mert feladott egy hirdetést a Pesti apróban, emellett szórólapokon hirdeti az eladó termékét és mellé még kiabál is, hogy biztos legyen a hatás?

A licitálós oldalaknál lehet probléma ebből, ha valaki megveszi a terméket, aztán meg közlöd vele, hogy már eladtad.

2014. nov. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

"és mellé még kiabál is, hogy biztos legyen a hatás"


Mondjuk én az ilyen "kiabálós", hatásvadász hirdetőket már nem szeretném, és szerintem átlagban más sem. Ahogy szerintem a harsogó reklámoknál is a többségnél felmegy a pumpa.

De itt ebben az esetben és szerintem nem teljesen erről van szó:


Én azért gondoltam az OLX-re és a HardverApró-ra is kitenni a cuccot, mert mint a kettőnél eléggé forgalmas a műszaki szekció, és gondoltam, hátha pont olyan venné meg, keres ilyet, aki mondjuk csak a HardverApró-t nézi (v. csak abban bízik meg), és így nem jut el hozzá az OLX-es hirdetés.

Én attól a bizonyos "kiabálástól" azért tartózkodnék, de így akár úgyis szólhatna az utóbbi kérdésem, hogy "tűrhető marketing" e az, hogy több, szóba jöhető helyen is hirdetem a dolgot.

2014. nov. 5. 01:20
 7/20 anonim válasza:

és ha más is hirdeti ugyanazt?

lelövöd hogy ne legyen kétszer hirdetve? vagy mi?

2014. nov. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

"és ha más is hirdeti ugyanazt?

lelövöd hogy ne legyen kétszer hirdetve? vagy mi?"


Ezt most nem értem, hogy hogy jön ide?!?

Más ember hirdetése engem nem érdekel, akkor sem, ha ugyanazt a cikket hirdeti. Ha ő adja el először, akkor ez van, akkor neki volt szerencséje.


Vagy nem erre gondoltál?

2014. nov. 12. 07:51
 9/20 anonim válasza:
Azt nem értem, hogy ha máshol is hirdeted, honnan fogja tudni a vevő, hogy az ugyanaz a hirdető?
2014. nov. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

"Azt nem értem, hogy ha máshol is hirdeted, honnan fogja tudni a vevő, hogy az ugyanaz a hirdető?"


Hát, izé..... talán azért, mert van egy minimális intelligenciája - gondolom én -, amivel felismeri, hogy hát igen, meglepően sok a hasonlóság...

Szerintem simán felismerni az ilyet. Kb. mint ahogy felismerni azokat, akik dolgozatnál egymásról másolnak.


Persze, mondhatom, hogy átfogalmazom a hirdetést, de hát ez hirdetésnél pont még inkább meg van kötve : ugyanaz a cikk, ugyanúgy néz ki, ugyanazok a feltételek, ugyanott és ugyanakkor vagyok elérhető...


Nah, mindegy, végülis nem olyan fontos ez a dolog. Egyébként is sokszor pórul járnak az emberek ilyen helyeken (legyen szó kínálatról, vagy keresetről), ha tisztességesek próbálnak lenni. Tapasztalat. :/

2014. nov. 12. 17:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!