Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem tudok távolról...

Miért nem tudok távolról csatlakozni anyukám gépéhez? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Szóval van anyukámnak egy számítógépe (Ubuntu 12.04 van rajta, de szerintem ez most mellékes) és egy DI-524 routeren keresztül csatlakozik az internetre. Én szoktam ezt a gépet távolról karbantartani, frissíteni, ilyesmi. Minden szépen be volt állítva a gépen is és a routeren is, be tudtam lépni SSH-val és VNC-vel is, ahogy épp a helyzet megkívánta.

Történt aztán, hogy anyukám internetszolgáltatót váltott, és az eddigi ADSL-ből kábelnet lett nála. (Vidanet, de szerintem ez is mindegy) A router, a számítógép, minden maradt a régi.

A csere óta nem tudok a géphez csatlakozni. Ping-re nem válaszol, SSH, VNC, nem csatlakozik. Mi lehet ennek az oka? A routeren a tűzfal ki van kapcsolva.



2015. febr. 20. 11:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Korábban fix IP címe volt a szolgáltatónál?
2015. febr. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem, és most sem az.

Azóta, hogy fizetős lett a DynDNS, úgy szoktuk ezt csinálni, hogy ő küld nekem egy aktuális IP-címet skype-on, én pedig annak birtokában be tudok lépni hozzá :)

2015. febr. 20. 11:17
 3/13 Tengor ***** válasza:
Milyen az IP címe? Első két számjegy elegendő. A gép fix IP címre van állítva?
2015. febr. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A gép a routertől fix IP-t kap.


A publikus IP dinamikus. Hogy pontosan mi, azt most nem tudom megmondani, majd este otthonról. (de úgy emlékszem, hogy 75-tel kezdődik)

2015. febr. 20. 11:40
 5/13 A kérdező kommentje:
Vagy talán 79.121.x.x
2015. febr. 20. 11:43
 6/13 A kérdező kommentje:
79.121.x.x most már biztos
2015. febr. 20. 18:47
 7/13 anonim ***** válasza:

[link]

A kommentek között van egy ilyen:

"A vidanet és az upc macaderes klónozást kíván a routeren."


Kérdezz rá a szolgáltatónál, hogy van-e MAC beállítási igénye az ssh kapcsolatnak náluk.

Vagy forward beállítás is kellhet.

2015. febr. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Tengor ***** válasza:
54%

#7, kifejtenéd, hogy a problémához hogy kapcsolódik a MAC cím klónozás? (súgok: sehogy)

Kérdező, másik gép a hálózaton rá tud csatlakozni a célgépre?

2015. febr. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#8-as, kifejtenéd, miért nem lehet kulturált módon kijavítani, ha úgy érzed, jobban tudod? (Megsúgnám, de megsértődnél.) Értelmesebbnek tartottalak eddig.
2015. febr. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#7: Nem tudom. Hogy kipróbáljam, a helyszínen kellene lennem, de nem vagyok. És amíg nem vagyok, csak 1 gépes a "hálózat"
2015. febr. 20. 22:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!