Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Központilag miként lehet...

Központilag miként lehet szűrni a nem kívánatos (reklámot vagy hirdetéseket megjelenítő) honlapokat? Amit elgondoltam nem teljesen jó.

Figyelt kérdés

Egy ideje van ez a "hosts fájl módszer" amit fejlesztenek:

[link]

Ez iszonyúan be tudja lassítani a Windows-os gépeket, gondolom a DNS cache-be betölti minden alkalommal ezt az irgalmatlanul nagy tartalmat és ez az indítási időt jelentős mértékben megnöveli.

Gondoltam, hogy ezt a listát "betöltöm a router-be", de az URL filter csak szavakkal foglalkozik, kiterjesztésekkel nem, így ha a nem kívánatos címeket tartalmazó listából valamiféle szótárat próbálok kreálni, könnyen belefuthatok abba, hogy böngészés során nem lehet normálisan használni a net-et ha pár betű azonos egy-egy blokkolandó oldallal...

Kézileg hozzáadogatni azt a sok sort, na az se lehet semmmi...

Asus router esetén (Linux alatt fut) ha valami módon a /etc/hosts fájlhoz hozzáférnék és bemásolnám a hosts fájlt (sorvégeket átírnám Unix-os-ra) ennek lehet értelme?

Pár MB szabad hely van csak a memóriából és nem tudom egy ilyen mennyire terhelné meg...


Ez a nagyobb fáradozás vagy gépekre külön-külön adblocker-t telepíteni és ez a "hosts megoldás" nem ér semmit?



2015. febr. 23. 16:49
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

a) a hosts file csak lokál gépen van értelmezve, ha a router-en akarod ezt szabályozni központilag, akkor az ottani dns server configfile-jaiban kell turkálnod

b) az a) megoldás nagyon elcsúfíthatja a weboldalakat. Az optimális megoldás még mindig az adblock a kliensekre. Ha kevesebb erőforrást zabálót szeretnél, akkor ublock: [link]

2015. febr. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!