Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kommentek, trackbackek,...

Kommentek, trackbackek, visszapingek. Mit is jelent ez?

Figyelt kérdés

Blogbejegyzések végén áll pl. ez:


"A bejegyzés trackback címe:

___________________________________________

[link]


Kommentek, trackbackek, visszapingek:

___________________________________________"


A kommentet azt ugye mindenki tudja, de mi a trackback és a visszaping?


2008. aug. 28. 23:52
 1/4 anonim válasza:
67%

Pingback: Egy „riasztás”, ami igyelmezteti egy bejegyzés eredeti szerzőjét, hogy valaki az eredeti bejegyzését linkelte egy másik blogbejegyzésben. Általában megjegyzésként is megjelenik.

TrackBack: A pingbackhez hasonló technika, ám lényeges különbség, hogy a blogbejegyzés szerzője maga választja ki, hogy a bejegyzése milyen más blogbejegyzésekhez kapcsolódik, míg a pingback automatikus.

És egy megjegyzés: a gugli a barátod.

2008. okt. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a választ.

Megjegyzés: Barátkozom a guglival, de ez az oldal nem arról szól, hogy Másolás és Beillesztéssel kell válaszolni.

2008. okt. 11. 00:43
 3/4 anonim válasza:
52%
Információkra voltál kíváncsi és kaptál két definíciót. Mi a probléma? Egyszerűbben kellett volna?
2009. febr. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az a problémám, hogy ezt a definíciót én is megtaláltam, de nem értem, mert nem vezetek blogot.


Mondjuk A személy blogol, és B személy szintén. B saját blogjában hivatkozik A bejegyzésére. Erre A-nál megjelenik egy pingback? B egyszerűen bemásolta a bejegyzés címét, és A automatikusan figyelmeztetve lett?

A tracback-nél pedig B a trackback címre hivatkozott?


Zavaros ez nekem konkrét példa nélkül.

2009. febr. 8. 04:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!