Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szerintetek az időkép oldala...

Szerintetek az időkép oldala nem komolytalan? Használjátok?

Figyelt kérdés

Szerintem egy vicc.

Ma olvastam róluk egy cikket, a múlt havi Forbes magazinban volt. Azt hiszem, 12 ember csinálja, és a lényeg, hogy saját maguk éték ki az észlelő hálózatukat (pl radar), van végzett meteorológusuk, meg webfejlesztők, programozók.

Látványban egyébként rendben van, de én már nagyon unom, hogy semennyire sem megbízható az oldal.

Azt értem, hogy az időjárás egy lutri, nem lehet megjósolni pontosan, de amiket ők kiírogatnak, az már komolytalan.

Múlt héten egyik nap írják, hogy másnap 20 fok lesz. Hosszú ujjú felsőben, hosszúnadrágban megyek dolgozni, aztán majd megdöglök a melegtől, felnézek az oldalra, az adott napra 8 fokot ír. Tehát fél nap eltéréssel majd 10 fokot tévednek, hát ezt én is meg tudom csinálni.

Ma fordítva, csak még kevesebb idő telt el. Délután néztem, holnapra napos, melegedő időt ír. MOst ránézek, holnap max 15 fok.

Kb 2 hete kerti munkákat terveztünk, de eltoltuk máskorra, mert az előrejelzésük szerint a következő 8-10 naphoz mindenhova eső volt írva kelet-Magyarországra. Azon az egész héten egyetlen csepp eső sem esett...

Az esőt egyébként nagyon gyakran odateszik, kb soha nem válik be.

Ennyire nagy szórással bárki meg tudja állípítani a holnapi időjárást, 15-25 fok között lesz, esHET, sütHET, fújHAT, aztán vagy igen, vagy nem.

Ja, a másik, hogy használom a felhőképet is, ami azt mutatja, az adott pillanatban épp hol esik az eső. Erre is gyakran ránéztünk a közelmúltban, hogy merjünk-e betonozni a kertben, vagy sem. Mertünk. Akkora zuhé lett, hogy egy nap alatt leesett egy havi csapadék. ez kb egy hónapja volt.

Befutottunk a házba, egyből et, felhőkép, hogy mekkora területen esik, tehát vége lesz-e 10 perc múlva, vagy órákig esni fog? És mit gondoltok, mit mutatott? Azt, hogy a környéken semmi csapadék.

Olyan szánalmas ez, mert arról szólt a cikk, hogy milyen dinamikusan fejlődnek, mekkora árbevételük lett a reklámokból, közben meg a szolgáltatás, amit nyújtanak, egyáltalán nem megbízható.



2015. jún. 24. 18:32
 1/4 A kérdező kommentje:
jav: "az adott napra 28 fokot ír."
2015. jún. 24. 18:52
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Nem gondolom, hogy szánalmas lenne, hiszen országos kereskedelmi tv-k hivatkoznak rájuk.

És igen, használom naponta.

2015. jún. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hivatkoznak ők álhírekre is, meg ezeknek az országos kereskedelmi tévéknek, amikre hivatkozol, arról szól a híradója, hogy kisoroszlán született a nyíregyházi állatkertben, vagy hogy Marika néninek ellopták a szemüvegét. Kb. nulla hírérték, így nekem ez nem mérvadó.
2015. jún. 24. 19:11
 4/4 anonim ***** válasza:
46%

Napi rendszerességgel használom.

Szerintem elég pontosak az előrejelzéseik. Ha van valami érdekesebb esemény, akkor a percről percre rovatukat is szeretem.


A híradóról annyit, hogy nézz bele az RTL2 híradójába, vagy annak ismétlésébe késő esete az RTL Klub-on. Teljesen korrekt. Normális hírek vannak.

2015. jún. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!