Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehet internetelérést...

Hogyan lehet internetelérést kicsikarni ZTE ZXDSL 931 VII routerből wifin keresztül?

Figyelt kérdés

Segítségre lenne szükségünk. Adott egy "D-Link 360R ADSL modem". Ebbe van vezetve a DSL kábel és egy LAN kábel. EZ a LAN kábel egy "ZTE ZXDSL 931 VII" routerbe érkezik LAN1 portra. A LAN2 portból pedig vezettem a számítógép hálókártyába. A számítógépen van internetkapcsolat, csatlakozik. A "ZTE ZXDSL 931 VII" router WiFi-t pedig a mobileszköz felismeri, csatlakozik, de nem elérhető az internet.


Mi lehet a probléma? Beállítások alapértelmezetten vannak. Nagyon várjuk a hozzáértő segítséget!



2015. júl. 1. 16:58
 1/3 P.O.C. ***** válasza:

Erre az eszközre külső modemet nem köthetsz, mert nem fogja kezelni (nincs rajta WAN port). Viszont a ZTE egy ADSL modemmel kombinált Wi-Fi router. Azt kellene beállítani a D-Link helyett.

Egy kis segítség a beállításokhoz:

[link]

2015. júl. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt már próbáltam, de a DSL lámpa nem világított, 20 percig hagytam de semmi. Így hogy a DSL360R után még beiktattam ezt a ZTE routert, a gépen van internet. Ez egy Invitel adsl internet, a ZTE router meg Telekomos vdsl2, vagy kezelnie kell az adsl-t is? Miért nem aktív a ZTE DSL ledje akkor?
2015. júl. 1. 17:33
 3/3 P.O.C. ***** válasza:

Szerintem kezelnie kéne az ADSL -t is.

Itt a második képen legalábbis a VDSL -en kívül van ADSL menü is.

[link]

Bár az is lehet hogy az Annex szabványok nem egyeznek.

A T-Home pl Annex B -t használ az Invitel meg inkább Annex A -t.

Az lenne a tuti ha ehelyett vennél egy normális (modem nélküli) Wi-Fi routert WAN porttal.

2015. júl. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!