Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vezeték nélküli hálózat...

Vezeték nélküli hálózat otthoni kialakításában tudtok pár tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, nagyon amatőr vagyok ebben a témában.

Emeletes házban lakunk, az emeleti szobába van bevezetve a net. Egy Arris tm602g modemre van kábellel rákötve a gépem.

Most testvéremék kitalálták, hogy jó lenne a földszinti szobákba is vezeték nélküli net kapcsolat. Switch-em ugyan van itthon, de a vezeték nélküli kapcsolat gondolom azzal nem megoldható. Biztos router kell hozzá. Én ezekhez azonban abszolút nem értek.

Mivel a fenti gép kábellel lesz rákötve a netre, a routernek itt kell lennie az emeleten. Gondolom az lesz rákötve a fent említett modemre, és a routerből jön a kábel majd a mostani gépbe, lentre pedig wifi-n ossza el a netet. Ezt jól gondolom?

Egyáltalán lesz ezzel normális jelvétel a földszinten, ha az emeleten kötöm be?

Milyen routert érdemes venni erre a célra? Bármilyen alap készülék megteszi. Nem kell semmi extra nekünk, csak hogy a földszinten is lehessen netezni, wifi-n keresztül.



2015. aug. 8. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Jól gondolod teljesen. Veszel egy egyszerű wifis routert, a bemenetébe bedugod a modemed és az egyik kimenetébe bedugod a számítógéped. Beállítod az internet kapcsolat tulajdonságait -szolgáltatótól függ-, a wifi hálózatod opcióit és kész is.

A falak számától függ a jelszint, na meg attól hogy miből vannak a falak. Ezt nehéz megsaccolni, de azért el tudod képzelni, hogy a legtöbb ház átlagos, és ezek a kütyük átlagos körülményekre készülnek.


Én eléggé elfordult vagyok a tp-link eszközeivel, nemrég vettem egy tl-wr740n nevű példányt, bekapcsoltam, leraktam a sarokba és azóta megy. 5000 forint alatt is lehet találni belőle.

2015. aug. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


És egy router kezdeti beállítása mennyire bonyolult? Boldogul vele egy full amatőr?

Gondolom jelszóval le lehet védeni mindet, hogy csak azok használhassák a netet, akiknek szánva van. :)

2015. aug. 9. 08:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Router beállítása egyáltalán nem bonyolult, az útmutatójuk le szokta írni, de ha belépsz rá, akkor van, ami szinte elvezet a célig, valamiféle "web wizard", "Quick setup" vagy hasonló opcióval.

Nézz itt körül, hogy milyen routert nem szoktak ajánlani esetleges instabilitás miatt.

Ha külső antennásat veszel és emeleten valamint földszinten kell nagyobb lefedettség, akkor vízszintes helyzetbe kell állítani az antennát.

Olyan router is van, amelybe be van építve az antenna, ekkor a routert kell úgy beállítani, ahogy az útmutató tanácsolja, szokták írni, hogy miként kell elhelyezni, ha földszinten és emeleten, vagy elől-hátul szeretnél jobb jelet...

2015. aug. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a választ. Kinéztem egyébként most reggel egy TP Link WR841N nevű routert, elég jókat írnak róla, szerintem meg is próbálkozom vele hét elején.
2015. aug. 9. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!