Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha megvan egy wikipédia oldal...

Ha megvan egy wikipédia oldal URL-je, amit az adott szó alapján lényegében generálni lehet, akkor valami wget vagy script alkalmas arra Linux alatt, hogy a pdf-et letöltsem vele automatikusan?

Figyelt kérdés

2015. okt. 2. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Hmm. Érdekes felvetés!

Kifejezetten wikipédiához nem tudok, sőt, ilyen helyzetben lehet írnék rá valami saját megoldást, főleg ha csak a tartalom kell.


Kezdetnek nézd meg ez:

[link]

2015. okt. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
a Wikipédia generálja a pdf-et ez az egyik probléma, de kérem csak az írjon, aki tudja a választ, előre is köszönöm, remélem van itt Linux guru
2015. okt. 3. 00:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Én kérek elnézést, hogy mertem írni! Sajnálom, hogy a két évnyi aktív linux felhasználói (illetve hobbi szinten üzemeltetői) tudásom kevés számodra. Mondjuk ha érthetően és értelmesen leírod, mit is szeretnél pontosan akkor nem írnék hülyeséget és a kérdésedre válaszolnék.

Én arra írtam (egy egyébként működő) megoldást, hogy hogyan lehet a weboldalt (url alapján) közvetlenül pdf-be menteni.


Tehát: van egy wikipédia url-d, amit betöltve kapsz egy linket "letöltés pdf-ben" (egyébként egy latex dokumentumot készít az adatokból) ezt szeretnéd gondolom automatizálni. python vagy php nyelven meg lehet egyszerűen tenni (én utóbbiban mozgok otthonosan) ami annyit tesz, hogy lekéred az url html tartalmát, kiolvasod belőle a letöltő oldal linkjét, majd azt is betöltöd és abból a fájl linkjét. működhet, mert lynx-el megy, tehát így is mennie kell.


kész megoldást erre nem fogsz találni de google segítségével nem nehéz összehozni valamilyen nyelven.

2015. okt. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi, elnézést eszembe se jutott, hogy többféleképpen is lehet értelmezni a kérdésemet, amit írsz az működhet, de akkor nyilván egy késleltetést még bele kell rakni, az viszont nem teljesen világos nekem, hogy a Wikipédit mi készteti arra, hogy legenerálja a cuccot, mertha kézzel böngészek, akkor rá kell kattintani, hogy ez megtörténjen
2015. okt. 4. 01:08
 5/7 anonim ***** válasza:

a kattintás egyenértékű a hivatkozás meghívásával. tehát: ha az oldal forráskódját feldolgozva kiszűrjük a gomb (aktuális) linkjét, akkor azt ugyanúgy meghívhatjuk utána. (ezzel "rákattintottunk")


ami inkább gond, hogy két féle eshetőség van: ha már valaki generáltatott akkor fixen behozza a linket, ha nem és el kell készíteni akkor ugye egy js-es rész számolja hogy mikor készül el majd beadja a letöltési linket. mi esetünkben kérdéses, hogy js nélkül is megtörténne-e


lehet kipróbálom, mert érdekes feladat..

2015. okt. 4. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
kipróbáltad?
2015. nov. 26. 23:00
 7/7 anonim ***** válasza:
ha jól emlékszem küldtem róla videót üzenetben "ez kellene?" címmel...
2015. nov. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!