Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért csinálja ezt a laptopom?...

Sammy1203 kérdése:

Miért csinálja ezt a laptopom? Többi lent.

Figyelt kérdés
Windows 8.1 van az egy éve vásárolt laptopomon. A böngészők sorra besülnek rajta. Mindegyik ugyanúgy kezdi. Jelenleg az ötödiknél tartok, Opera. Ha rákattintok valamire, körülbelül 3 ablak ugrik fel kéretlenül, tele van reklámokkal az adott oldal, rendesen böngészni lehetetlen. Ráadásul kéretlenül települnek programok a gépre. Cinemaplus, RegClean Pro, és hasonlók, eltávolítani sem tudom őket. Ha mégis sikerül, két nap múlva ugyanúgy jelen vannak. Vírusirtót használok, Avastot, mégis mindig rengeteg vírust talál a program a rendszertöltéskori vizsgálatkor. Valaki segítene, mi a teendő? Újra kellene telepíteni? Esetleg egy másik vírusírtó? Ha az utóbbi, melyik a legjobb?

2015. dec. 15. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:
AdBlock+ erősen ajánlott Chrome-ban (nem tudom, más böngészőhöz van-e). De egy újratelepítés lehet, hogy jót tenne neki.
2015. dec. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
felrakod a malwarebytes-ot, futtatod és (remélhetőleg) örülsz.
2015. dec. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Vagy te vagy más aki nem ért hozzá mikor programot raksz fel ne kattintgass végig a nexteken, mert ezzel legalább 1-2-3 programot fogadsz el, hogy persze igen feltelepítem az xy böngésző elpusztító kémprogramot.


Ha nem értesz hozzá rakd fel az unchecky programot ez fogja és magától kiveszi a pipát ilyen esetekben.

2015. dec. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én semmilyen programot nem raktam fel rá az elmúlt 8 hónapban. A bajok nemrég kezdődtek. Mellesleg annyira értek a gépekhez, hogy nem nyomkodom halomra a next-eket. Ha valamiben nem bízom meg, akkor azt nem telepítem. De azért köszönöm a válaszokat. Talán az Adblockot megpróbálom, vagy újratelepíttetem.
2015. dec. 15. 18:58
 5/8 anonim ***** válasza:

A kéretlen programok és a reklámok abszolút vírusra utalnak. Én elsőre nem javasolnám az újratelepítést, elsősorban szedj le egy malware irtót - én személy szerint a Malwarebytes nevű programot ajánlom, amiből van egy hónapos ingyen-verzió, [link] itt a "For Home" opció alatt a Download Free Version-re kattints rá. Telepítsd fel a programot, magyarul is elérhető. Indítás után várd meg, hogy frissítse magát, majd kattints a "Vizsgálat" gombra. Ez szépen megkeresi a vírust, a legtöbb ellen hatékony.


A másik a vírusirtó. Most az a kérdés, hogy ingyenes verziód van belőle, vagy fizetős. Ha fizetős, akkor szerintem az elég jó, ha nem fizetős akkor nem tudom :S az avastot annyira nem ismerem, én eset smart security-t használok.


Ha ezek közül egyik sem tudta megoldani a problémát, akkor először a számítógép felújítását érdemes megpróbálni. Ez hasonló az újratelepítéshez, de csak a programokat törli, a személyes fájlok megmaradnak - ez persze nem jelenti azt, hogy nem kell előtte lementeni a fontos dolgainkat egy külső tárolóra. A felújítást így érheted el win 8.1-en: windows+s gomb, és oda beírod hogy "gépház". Itt rákattintasz a "Frissítés és helyreállítás" gombra, majd a "Helyreállítás"-ra. Legfelül lesz a "Gép felújítása a személyes fájlok megőrzésével" opció, kattints a kezdésre. Ezután a felújító folyamat nem megállítható, ezért győződj meg előtte arról, hogy mindenről van-e mentésed, és hogy áramforrásra van e csatlakoztatva a gép (ha a folyamat közben leáll a gép, az hibákhoz vezethet). A folyamat nagyon egyszerű, összesen pár "Folytatás" gombot kell megnyomni. Szintén fontos, hogy ha a windows 8.1-re windows 8-ről frissítettél, a felújítás után újra windows 8-ad lesz, ezután persze frissíthetsz (ha minden igaz, akkor 10-re).


HA még ez sem oldotta volna meg a problémát, csak akkor jöhet a visszaállítás alapállapotba. Ugyanott érhető el, mint a felújítás. Itt még fontosabb az, hogy mentsd az adataidat külső tárolóra, mert a gépről MINDEN törlődni fog. Ha ez megvan, és még mindig fennáll a probléma, akkor sikeresen belefutottál a vírusok kb 0,1%-át kitevő olyan vírusba, amely a framework-öt támadja, azaz mielőtt betöltene a windows, már lefut, és gyakorlatilag a processzor és a memória programjába épül bele. Ezeket csak a gépcsere oldja meg. De erre 0,1% az esély.


Remélem segítettem, ha lesz még kérdésed, írj privátban!


U.I..: SOHA, DE SOHA NINCS NAGY, ZÖLD/KÉK DOWNLOAD VAGY LETÖLTÉS GOMB!!!

2015. dec. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: AdBlock +1
2015. dec. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ. Holnap meg is próbálkozom vele, ha ma nem sikerül a vírusirtó. :)
2015. dec. 16. 16:47
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a MalwareBytes használt. Rengeteg nem kívánatos progit talált, vírust csak hármat. Viszont indításkor felugrik egy hibaablak, hogy valamilyen fájl nem található. Ettől függetlenül ugyanúgy működik. :)
2015. dec. 17. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!