Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha 17.10Mbps-t mutat a speedte...

Ha 17.10Mbps-t mutat a speedtest, akkor az uTorrent miért csak 2.1Mb/s-el tud szedni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok nagy szakértő ebben, szóval ne kövezzetek meg kérlek.

Olvastam valahol,hogy úgy lehet kideríteni hogy hány megás a netem, hogy a speedtest.net-en megnézem.

Ezek szerint nekem 17 megás a netem?

Ha igen akkor miért csak 2.1Mb/s-el tud maximum szedni az uTorrent?

Nekem egyszer apám azt mondta, hogy korlátlan.

Most akkor wat?

Tudnátok segíteni? Világosítsatok fel. :D


2016. febr. 21. 13:46
 1/7 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem a képet feltölteni.

Tessék: [link]

2016. febr. 21. 13:47
 2/7 anonim ***** válasza:
17 Mb/s (megabit/s), az pont 2.125 MB/s (megabyte/s). A Speedtest az egyikben számol, a utorrent a másikban.
2016. febr. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Így van. A Speedtest megaBIT-ben a torrent kliensed pedig megaBÁJT-ban írja. [link]
2016. febr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt az uTorrent mások feltöltési sebességétől függ azaz ha csak egy emberről szedsz éppen, akinek lassú vagy korlátozott sebességű a feltöltése, akkor lassan fogsz tölteni. Ez egy fájlcserélő rendszer, ahol egymástól töltögetnek az emberek. Persze sok seeder esetén könnyen el lehet érni magas letöltési sebességeket is.

Másrészt a torrent kliens és a legtöbb letöltő alkalmazás MB/s (MegaBájt/másodperc) mértékegységben mér, míg az internet szolgáltatós és a Speedtest Mb/s (Megabit/másodperc) mértékegységben adják meg a sebességet. Ha a torrent kliens 2,1 MB/s értéket ad meg akkor az 16,8 Mb/s sebességet jelent azaz minden oké.

2016. febr. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy a Speedtestben a "Settings" menüpontra (fent, kicsit jobbra) kattintva átállítható MB/s-re is.

(Speed Measurement - lent)

2016. febr. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszönöm szépen mindenkinek.

2016. febr. 21. 13:57
 7/7 anonim ***** válasza:
A "korlátlan", meg szerintem arra vonatkozik, hogy mennyi a felhasználható adatforgalom. Mint mobilnetnél, 100MB, 500MB, stb.
2016. febr. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!