Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Németországban csak a jogvédet...

PeetTheMonk kérdése:

Németországban csak a jogvédett tartalmak letöltéséért jár bírság?

Figyelt kérdés
Üdv! Már lassan 2 éve vagyok idekint, viszont a pc-met csak mostanság hoztam ki, eddig konzolt használtam. Kérdés, hogy a torrentezés mellett van más is amiért bírság jár? Teszem azt nem eredeti a Windows, amit még M.o-n installáltam és idekint is frissíti magát, esetleg online filmeket nézek, vagy 4shared Zippyshare oldalakról töltök le. A válaszokat előre is köszönöm!

2016. ápr. 10. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Online tárhelyről való letöltés mitől nem jogvédett tartalom letöltése? Csak a technológia más mint a torrent, az eredmény ugyanaz.


Amúgy érdekes azt is értelmezni, hogy ha youtube-ra feltesznek egy filmet, és te azt megnézed, vagy egy online megosztóról megnézed, az is letöltést jelent, mivel nem a netről történik a lejátszás. A géped egy ideiglenes tárba tölti le a videót, majd azt játssza vissza a böngésző ablakában, tehát ugyanúgy letöltés történik.


Ha csak a torrentezést tiltják, azt kerüld. Ha minden letöltés tilos, az online film is.

2016. ápr. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Úgy tudtam, hogy nem a maga torrentezés tilos, csak az olyan tartalmak letöltése és megosztása (pl, seedelése) amik jogvédettek. Gyakorlatilag nem töltök semmit, idáig pár online filmet néztem meg, AMIT ugyan úgy az elmúlt 2 évben megtettem a telómon non stop és semmi nem történt. Ami miatt idegeskedtem csak az volt, hogy a háttérben futó Windows frissítések nem okoznak-e problémát.
2016. ápr. 10. 13:11
 3/3 anonim ***** válasza:

A nem legális windows nem gog gondot okozni.


Az online filmek sem, természetesen. Leginkább azért nem, met azt nem tudják ellenőrizni. :) A szolgáltató nem ellenőrzi az adatforgalmadat, nyugodtan azt nézel vagy töltesz le, amit akarsz.


A torrent azért tartozik más lapra, mert az könnybben ellenőrizhető: a megbízott cég nézi, ki seedel (oszt meg) jogvédett tartalmat (ez ugye publikus adat torrent esetén), és az IP alapján már beazonosítható vagy, repül is rögtön a 850 eurós fizetési meghagyás.

2016. ápr. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!