Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi befolyásolja az hogy...

Mi befolyásolja az hogy szaggat-e a gépemen egy 720p/1080p-s youtube videó?

Figyelt kérdés
10 Mb/s netem van ebből 1,2 Mb/s-al tölt le a torrent (gondolom ez a garantált sebesség), AMD Athlon 4850e CPU, és Geforce 9600 GT VGA-m. Ezek közül melyik befolyásolja leginkább? 720p-t még csak-csak viszi ha pár perces videó de hosszabbaknál illetve 1080p-nél már nézhetetlenül szaggat.

2016. máj. 1. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Állítsd meg a videót egy időre, ha utána is szaggat akkor a kártya nem tetszik neki, ha így gond nélkül megy akkor meg a net.

De tippre a kártyát mondanám, anno 4830 am volt, az rendesen döglődött a HD videókkal és ha nem tévedek erősebb mint a 9600gt.

2016. máj. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

10Mb/s az 1.2MB/s

8 bit az 1 Byte. :-)


10Mbps elegendő HD videóhoz.

A CPU és VGA is lehet szűk metszet az akadásnál.

Előbbi a codec decodolását, utóbbi képernyőre való megjelenítését dolgozza fel.

Ha tippelnem kell a szoftveres gyorsítás, és CPU feldolgozási sebesség lesz nálad a szűk keresztmetszet.

2016. máj. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sejtettem hogy a gép gyenge hozzá inkább mint sem a net. 2-es most megvilágosodtam miért van ekkora különbség letöltésben a 10 Mb/s-hoz képest. :D
2016. máj. 1. 19:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, ezt szeretik is a szolgáltatók, hogy Mbps -t adnak meg...

Ennek nagyon régről, még kábelmodem hajnalából maradt ránk, hogy ebbe számolnak.

2016. máj. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!