Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi az oka? UTP-n keresztül...

Mi az oka? UTP-n keresztül van internet itthon, wifi az egyik képen mégsem működik.

Figyelt kérdés
A laptopomról minden porbélma nélkül tudok kapcsolódni a hálózatra vezezéttekl, wifivel viszont nem. (Máshol is tudok wifire csatlakozni.) Itt viszont felcsatlakozik ugyan, és maximális jelerősséget mutat, de amint valamit próbálnék betölteni Chrome-on kereztül, kiírja, hogy "www.valami .hu szerverének dns-címe nem található." Azt javasolja, ellenőrizzem a proxy és tűzfal beállításokat, és egyből megjelenik a kis felkiáltójel ikon a wifi jelnél. Proxyt már kilőttem, a többivel viszont hadilábon állok. Mit kellene beállítani a tűzfalon, illetve mi lehet a gond? Már próbáltam ezt a DNS-el, hogy IPV4-nél beállítom a 8.8.8.8 -t de nem segített. Úgy látom egyébként, hogy a torrent és a skype is megy ilyenkor, de a Chrome és a Firefox nem.

2016. máj. 6. 18:00
 1/3 A kérdező kommentje:
Egyébként win7, és a tűzfal kikapcsolása sem segített (vissza is kapcsoltam gyorsan).
2016. máj. 6. 18:09
 2/3 P.O.C. ***** válasza:
100%

Ilyenkor nem a Windowst kell piszkálni általában, hanem a router beállításait. Az rendesen csatlakozik a netre? Próbáltad már újrakonfigurálni?

Néhányszor jártam már úgy, hogy a környéken beüzemeltek egy másik routert, ami elnyomta az ügyfelem routerének jeleit. Elég volt csak csatornát váltanom.

2016. máj. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Megnéztem, elvileg rajtunk kívül csak egy valaki hasznélja a csatornát, így nem lehet. Egyébként most UPC wi-free-vel sikerült wifit fognom, ami gondolom ugyanaz a router sugároz, ezen van internetelérésem így, viszont ötpercenként ledob. Ez gondolom összefügg a másik problémával... szóval esélyes, hogy router gond, de mi?
2016. máj. 11. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!