Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lassú böngészést milyen...

Lassú böngészést milyen tényezők okozhatják, ha leginkább csak bizonyos honlapoknál jelentkezik ez?

Figyelt kérdés

Operációs rendszer: Windows 7 home.

Egy felhasználónak nem tudom beállítani, hogy gyors legyen a böngészés.

Konkrétan a [link] oldallal van a legnagyobb probléma, mert ez a kezdőlapja, ha ez nyitva van, más is be szokott lassulni illetve sok idő mire a startlap bejön.

Én nem akarom (és nem is tudom) más netes szokásait megváltoztatni, azt szeretném, ha normálisan működne.

Vezetékes net és Wifi esetén is lassú az oldal betöltődése, mint "a régi szép modemes időkben" kiírogatja, hogy "várakozás a szerverre", gondolom az oldal a külső hirdetés-kiszolgálókat meghívja betöltődés közben és az összesre kiírja ezt.

Semmilyen kereső (aktív víruskereső és MalwareBytes) nem talál semmit a gépen, illetve egy ASK Toolbar volt, de ez maximálisan le lett írtva, kezdőlap és kereső-szolgáltató vissza lett állítva.

Ideiglenes internetfájlok törlése (CCleanerrel sem) segít.

Többi weboldal általában jól működik, Startlap esetén van ez a probléma.

Netkapcsolat sebessége Wifi-n 18 MBPS körül van, tehát ez nem okozhatja a kis sávszélességet.

Reménykedtem benne, hogy majd Adblock Plus esetén gyorsul (bekapcsoltam minden lehetőséget amit ajánlott és a Hufiltert is hozzáadtam), de hiába.

Chrome meg még lassúbb volt, az még azt is kiírta, hogy "várakozás a következőre: Adblock"...

Gyengébb gépről van szó, 2.4 GHZ, (régi Celeron, egy magos) és 1 GB RAM van benne.

Chrome esetén azt hiszem, minden megnyitott ablak egy-egy processz (régen így volt), talán ezért lassabb.

Merevlemez tökéletes, hibátlan és gyors.


Van valami módszer, hogy például a Firefox az oldalt betöltse és csak akkor cache-elje ismét, ha változik valami?

Startlap nektek gyors?



2016. máj. 9. 09:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos ezzel a problémával mindenki küzd aki gyengébb gépeken próbálja meg a futtatni ezt az oldalt. Nem tudod megoldani.


Én az irodai gépemet veszem most alapul i5 2,5 Ghz 8 GB ram, SSD. A startlap megnyitásakor az egyébként 10-14% on dolgozó processzor 50-60% ra ugrik! Egyik másik weblap sem tudja ezt előhozni. A lefele görgetés akadozó marad bármit csinálok. Ugyan ez a helyzet a Chrommal is.


Sajnos ezen Te nem tudsz változtatni.

2016. máj. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem lehetne, hogy bizonyos elemeket blokkolnék és akkor "rendbe jönne"?
2016. máj. 9. 10:02
 3/3 CspCsj ***** válasza:

Kicsit erősebb, többszálú (hyper-thread) Pentium-ot próbálnék ki, - ha az alaplap támogatja. (alaplap modellszáma alapján keress rá)


Vagy 10ezer alatt kétmagos komplett gépet is találhatsz, pl.:

[link]

[link]

[link]

stb.


Esetleg AdBlock helyett uBlock?

Chrome: [link]

FF: [link]


Scripteket is próbálhatod szűrni (persze így nem minden fog működni az oldalon)

[link]


Másik böngésző, mondjuk Midori?

[link]

2016. máj. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!