Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyik a legolcsóbb előfizetés...

Melyik a legolcsóbb előfizetéses korlátlan, vagy nem korlátlan mobil internet csomag?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 13. 07:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem a Vodafone most 1000Ft/hó pénzért adna mobilnetet. Ez korlátlan, de 500MB fölött van forgalmi díj. Ettől olcsóbbat nem találsz, viszont ezt elvileg azért kapom mert 7 éve vagyok az előfizetőjük. Ja, és ingyenes a modem, ha 1 éves hűséget vállalok. Ugyanúgy náluk van prepaid (feltöltőkártyás) mobilnet is.

Az más kérdés, hogy tökmindegy csak mobilnet legyen mert az a divat? Az nem is érdekel, hogy ahol a legtöbbet használod milyen a lefedettség, milyen a várható sebesség? Erről csak a szolgáltatók ügyfélszolgálata fog pontos választ adni.

2010. ápr. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért mobilnet, mert egy faluban lakom, ahol nincs rendes kábeles internet, csak a monornet, de az lassú, megbízhatatlan, és drága is, van egy pannonos modemünk már, de annak 6000 ft/hó a díja, kellene egy másik olcsó is, mert 7en vagyunk 1 modemre. Olyan 1000 ft/hó vodásat én elő tudok fizetni?
2010. ápr. 13. 10:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy régóta Vodafone előfizető (nem Vitamax), akkor nem. Ráadásul ebben 500MB adatforgalom van, ami 7 embernek kevés lesz. Bár, 7 embernek minden mobilnet kevés lesz :) Ráadásul nem árt ha tudod, hogy a mobilnetek a nagy sebességet nem tudják akárhol elérni, ha csak GPRS szintű kapcsolatod lesz egy helyen, akkor szenvedés vele az internet.

A Monornet nem azért lassú mert 7-en egyszerre használnátok? A sebesség ilyenkor szétosztódik többfelé, ergo egy nagyobb csomaggal lehet csak gyorsítani.

Esetleg mikrós internetet lehet keresni a környékeden, de azt nem annyira ajánlom :)

[link]

Ha több gépre osztjátok szét a netet, akkor érdemes legalább 4Mbit/s csomagot keresni.

2010. ápr. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Monornet nálunk nincs bekötve, a szomszédnál van, azért tudom, hogy lassú. Pannonos modemünk van, 7-30 kb/s között szokott lenni a letöltési sebessége, nagyon alacsony, de nincs jobb, legalább működik. Olcsó modemből kellene még egy.
2010. ápr. 13. 12:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Három éve van Vodafone Internet Fix-em, 5 G havonta, 5500 ft. Ki se tudom egészen használni, nem töltök le filmeket, nem használok torrentet. USB modemes, benne van a SIM kártya. A legjobb sebessége 7.2 Mbps (most éppen ennyivel fut, sötétkéken világít a modem). Nézd meg a lefedettségi térképet mind a három cégnél, azzal köss szerződést, amelyiké a legjobb. Monor és környéke dombvidék, ha a völgyben laksz, nem tudom. Mobillal próbáld ki, ha annak jó a térereje, akkor a net is menni fog.
2010. ápr. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hát a mobiloknak sem túl jó a térerejük, a szobákban nem is lehet őket elérni, meg esőben se lehet telefonálni sehol se, akkor meg az internet se működik. Pannonnak nem jó a térereje, t-mobilt nem tudom, pedig van T-telónk.
2010. ápr. 14. 18:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Mobiltelefon 2G-vel megy, ehhez 3g kell, de ugyanazokat a tornyokat használja. Ha ennyire gyenge, akkor a Vodafone GPRS (leglassabb) jönne csak be és nem a szélessáv (HSDPA). Bőven lenne még mit fejleszteni nekik.
2010. ápr. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!