Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen routerrel lenne gyors...

Milyen routerrel lenne gyors a wifi a 100 mbit-es digi nettel?

Figyelt kérdés
Jelenleg tp-link 740N-es routerem van, viszont a másik szobában 10-20 mbit-el megy csak a net, ha a router mellett vagyok akkor is 40 kb csak, és milyen routerrel tudna menni max sebességen? Vagy esetleg milyen beállítás lenne jó hozzá?
2016. aug. 19. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Kicsit kevés dolgot adtál meg, saját tapasztalati alapon pl. Döntő lehet a fal milyensége a két szoba között (40->15-20) illetve hogyan kerül be a net a routerbe (értsd.: amíg adsl modem volt az 50 mbit/s es csomaggal 17-19volt a max router mellett is, de a telekom csak 1et garantál szóval örüljön a paraszt, hogy nem kell betárcsáznia végül is a mobilnetem gyorsabb mint a wifi {és az egészben az a nevetséges/szánalmas, hogy véletlenül a koax kábel ki volt építve nálam évekkel ezelőtt, de képtelenek voltak megcsinálni 2016 nyárig} hmmm... Ja nem, mert bizonyos díjcsomagokba le van korlátozva a net 3g alá [senkinek nem ajánlom a tkom-ot], de amióta koax kábelen jön be azóta sima az 50, egyébként nem feltétlen kell kicserélni a routert, de ha új routert akarsz venni én asus-t vennék a helyedbe nekem egy rt ac 1200g+van ami jól bevállt eddig semmi gondom nem volt vele, de ha neked nem kell, hogy dual bandes legyen akkor válassz egy olcsóbb modellt, a vastag beton falon egy nagyobb antenna sem feltétlen lenne jobb, az árnyékoltságra két megoldás van a wifi erősítő, drága és nem mindig elég jó, vagy ha van két routered és kábellel kötöd össze őket de az meg csúnya, egyébként a routerbeállítàsokban vagy a kis lyuk benyomásával is visszállíthatod és újrakonfigurálhatod (nem valószínű, hogy megoldódik, mert lehet h a routerrel van baj de egy próbát megér)
2016. aug. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ki lett próbálva egy 300 mp-es tp link router meg egy tenda router is, re csak max 60-al megy :( ha közvetlen a router mellett vagyunk akkor is... Most a routerek nem bírják 100-on sugározni vagy mi lehet a baj?
2016. aug. 22. 16:20
 3/6 A kérdező kommentje:
* mbps.. Bocsi teló átjavította
2016. aug. 22. 16:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha a 3 routerrel próbáltad ki az egyikkel csak 40 a többivel 60 akkor valószínűleg nem működik jól, de ha a többi 2 jól is működik és mégis csak 60 akkor meg kell nézned, hogy milyen kábelen jön be a net illetve a szolgáltatónál érdeklődni, hogy akkor mégis mi van
2016. aug. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
+1 milyen rendszeretek van? Tehát a net rögtön a fali kábelből érkezik a routerbe vagy koax kábelen megy be egy "dobozba" és utána megy be a routerbe?
2016. aug. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
egyből utp kábelen jön be a net, és pppoe-val kell kapcsolódni... csak ha routerből kábelen próbáltam, úgy működött, viszont wifin nem annyira
2016. aug. 22. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!