Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A facebookomban a bejelentkeze...

A facebookomban a bejelentkezett helyeknél egy tőlem távoli várost láttam egy idegen IP címmel. Így szinte biztos, hogy valaki feltörte a facebookomat?

Figyelt kérdés

Rendszeresen a saját laptopomat és mobilomat használom internetezésre és ezzel együtt facebookozásra is. Harmadikként még időnként nagybátyám laptopján jelentkezek be ha ellátogatok hozzá. Szolnoki vagyok, ahogy nagybátyám is, és nemrég a bejelentkezett helyeknél Budapest-et adta meg bejelentkezési helynek androidról, vele együtt az IP címmel és azt hogy egész pontosan a messenger-be lépett be. Pesten nem voltam a tavalyi Slipknot koncert óta, nem él ott egy ismerősöm, rokonom se, így fizikai lehetetlenség, hogy bejelentkezve maradtam ott és egy ismerősöm lépett be véletlenül az enyémbe, merthogy nincs ilyen. Megnéztem a mobilom hálózati IP címét a biztonság kedvéért, mondanom sem kell, hogy köze sincs a pestihez. Még csak nem is hasonlít rá számjegyeiben sem. Bejelentkeztem mobilról a messenger-be, de az említett bejelentkezés adatai nem változtak. Akárki legyen, az nem én vagyok az tuti. Néztem a laptopról való bejelentkezésemet, azzal minden rendben van, írta is, hogy Szolnok az IP címemmel együtt, a laptop féle bejelentkezéssel nincs és nem is volt gond. Tudom, hogy megközelítőleg írja ki a helyet, de Szolnokhoz Budapest azért csak 100 km-re van, és a laptop-sat meg pontosan kitudja írni hogy Szolnok? Ez azért gyanús. Gondoltam mielőtt megszakítom, megkérdezem tőletek, hogy történt már ehhez hasonló valakivel rajtam kívül? És mit tehetek még a megszakításon kívül, mert valahogy a végére szeretnék járni, adott egy IP cím, de azzal még nem megyek sokra.

Egy valamit megfigyeltem. Most láttam másodjára ezt az idegen bejelentkezést, és eddig mindkétszer keddi napokon jelentkezett be, és mindig reggeli órákban, 6-7 óra környékén és ezeket mindig androidról tette. Ez olyan mintha szisztematikus lenne nála. És a messenger-ben egerészik mindig.

Első bejelentkezése, legalábbis mióta észrevettem: 08. 16. kedd 06:37 (messenger) Budapest, android

Második bejelentkezése: Tegnap 08.23. kedd 07:36 (messenger) Budapest, android


Tehát ha jobban megnézitek szisztematikusan csinálja. Kedd, Pestről, reggel 6-7 óra, androidról messengerbe.


Sértő üzeneteket a nevemben nem találtam, idegen like-ok, kommentek nincsenek, lejáratni nem akar, legalábbis nyilvánosan nem, inkább csak rejtve kémkedik. A messenger-ben egerészik Pestről kedd reggelenként.


Mit tanácsoltok még a megszakításon kívül, esetleg az IP cím alapján rájönni, hogy ki az? És veletek is volt már ilyen? Van egy szál, de az már régebbi és lezárt ügy, de mégsem tudom kizárni.



2016. aug. 24. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugye azóta már megváltoztattad a jelszavad kisbetű-nagybetű-szám kombinációra, végeztél vírus - és kémprogramírtást a gépeden, és letörölted a telódról/tabletedről az összes, gyanusnak tekinthető appot?

És elsősorban, törölted az összes facebook alkalmazást?


Az IP alapú geolokáció elég sokat tévedhet, alaphangon 200-300 km simán belefér, de akár több is. Próbáld ki, ha van google accod, jelentkezz ki, menj fel a google.hu-ra, keress rá akármire, lapozz le az oldal aljára, és ott látsz olyat, hogy "Győr - Az internetcím alapján - Pontos helyadatok használata - További információk". Engem most épp Győrbe tesz, régebben állandóan Pestre tett, amúgy mindkettőtől 150-200 km-re vagyok. Az más kérdés, hogy a facebook akár cellaadatokból is megállapíthatja a holléted, ez már sokkal pontosabb.


Az IP cím viszont már árulkodóbb. A netszolgáltatók nem cserélik le a hálózatukat.


Valószínűleg tényleg bejelentkezik valaki vagy valami a messengeredbe, de az nem feltétlenül ember. Rosszabb esetben kémprogram, jobb esetben valamelyik facebook app.

2016. aug. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Apró tipp, hogy a mobilinternet (legalábbis nálam Telenornál biztos) által kiosztott IP-cím kb. mindig Budapestet mutat, még akkor is azt írta amikor kimentem külföldre és roamingoltam. Az ipinfo.io oldalon tudod az IP címhez szolgáltatót megnézni. Hasonlítsd össze a wifis és a mobilnetes (ha van) IP címeddel is ha még nem tetted. Én is azt ajánlom változtass jelszót illetve keress kémprogramot.
2016. aug. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia!Nekem is ugyanez volt!Kétszer lépett be Budapest és én is messze lakok Pestől nem is voltam ott nekem is csak a messengerbe lépett!
2017. aug. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!