Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a probléma a hálózattal?

Mi a probléma a hálózattal?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:


Van 2 számítógép, egyik az emeleten, a másik a földszinten. A router az emeleten van. A földszinti gép új, és ugyanolyan TPLINK WIFI USB adaptert vettem hozzá mint amilyen a másiknak van.


Időrendi sorrendeben:


1. A földszinti gépen működött a wifi, le is tudtam tölteni a gép berúgásához szükséges dolgokat.


2. A két gépen tudtunk egyszerre játszani, bár a ping néha teljesen elszállt.


3. A wifi a két gép között felváltva oszlott meg, néha itt volt, néha ott, de egyszerre nem mentek.


4. A földszinti gépen már csatlakozás után 2 másodpercen megszűnik mindenféle internetkapcsolat, bár a tálcán továbbra is azt jelzi, hogy a jelerősség jó.


5. A földszinti gépet felvittük az emeletre, hátha csak a távolságok túl nagyok a nano adapternek, erre a kettő párhuzamosan MŰKÖDÖTT, tudtuk egyszerre használni őket.


6. A gépet levittük, megint nincs net, de cserébe még mindig stabil és erős netet érzékel.


Ötletem sincs mi a probléma, bármit szívesen meghallgatok.



2016. szept. 4. 12:25
 1/2 A kérdező kommentje:

Tehát a lehetséges problémák:


- Összeakad a két adapter: 5. pontban tökéletesen működtek együtt


- A földszintre nem ér el a wifi: Tény kérdés, hogy valószínűleg gyengébb, de az 1. és 2. pontokban kb 25 GB adat mégiscsak lejött valahogy


- USB adapter rossz: 5. pontban tökéletesen működött, ezenkívül pedig az emeleti gépbe bedugva ugyanolyan jól működik


HELP :(

2016. szept. 4. 12:39
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha lent van a gép (6. pont) akkor stabil az az állapot hogy nincs net, újracsatlakozás után is, gépek közötti adapter csere után is? Mert ha akkor és a két gép között változik lehet pl. IP cím ütközés. A LAN elérhető, van csomagveszteség? (parancssorba beírod hogy ping, szóköz, router ip címe pl. 192.168.0.1 v. 192.168.1.1 v. 192.168.1.254, entert nyomsz, ugyanezt a router ip helyett 8.8.8.8-al, ezzel az internetet is teszteljük)?

A 2. és a 3. pont között jól értem hogy hirtelen rosszabb lett a net?

A két gép között rövidebb a távolság mint a router és a földszinti gép között? lehet hogy elnyomják egymástól a mindkettőtől messze lévő wifi jelét. legyen normális, nyílt helyen a wifi router (amúgy mi is a router típusa?)

2016. szept. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!