Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Titkosítatlan wifi probléma....

Titkosítatlan wifi probléma. Sürgős! Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Most kerültem be kollégiumba, ahol van nyílt, azaz titkosítatlan wifi, de a laptopom nem nagyon szereti. Észleli és csatlakozik is rá, de a térerő jele fölött megjelenik egy felkiáltó jel, és azt írja, hogy "nincs interneterés, nyílt". Megnéztem, és minden titkosítatlannal ugyanez a helyzet, csak a jelszóval védettekre tudok normálisan csatlakozni. Mit kellene átállítanom, hogy működjön?

Néhány adat, amire szükség lehet:

- Dell laptopom van

- Win10-et használok

- A tűzfalam Eset Smart Security 9


A segítséget előre is köszönöm!



2016. szept. 9. 22:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Más tud csatlakozni a wifire? Telefon csatlakozik? Ha megnyitod a böngészőt nem visz el egy bejelentkezős weblapra(próbáld chrome-mal)?
2016. szept. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

"Más tud csatlakozni a wifire?"

Igen. 3-an vagyunk a szobában, rajtam kívül mindenki tud, pedig ők is azt a nyílt wifit használják, amire én is szeretnék csatlakozni.


"Telefon csatlakozik?"

Igen, szerencsére a telefonom is tud csatlakozni, úgyhogy átmenetileg azon tudtam intéztem a netes dolgaimat.


"Ha megnyitod a böngészőt nem visz el egy bejelentkezős weblapra(próbáld chrome-mal)?"

Egyáltalán nincs ilyesmi. Egyszerűen csak behozza azt az üzenetet, amit internet hiányában be szokott hozni (úgy emlékszem, hogy a kiszolgáló nem elérhető szöveget)

2016. szept. 10. 20:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg MAC filterrel van ellátva...
2017. máj. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!