Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » T-home-os vagyok és azt...

T-home-os vagyok és azt mondták, hogy ez a max. Net az utcánkban. Ilyen kevés nem lehet, vagy tényleg?

Figyelt kérdés

Ookla speedtest:

Download speed: 8.71 Mbps

Upload speed: 0.52 Mbps


Ezt én kizártnak tartom.

A dolog érzékeltetése képpen egy gyengébb minőségű stream-hez 5.00 Mbps net kell. Tehát egy alacsony FPS számú 480p, vagy 720p-s streamhez is 9,6x gyorsabb upload speed kéne. Lehet ebből a download speed-től függetlenül többet kérni? Nem lehet, hogy ebből nem ez a max. ebben az utcában?


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2017. jan. 11. 16:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy mi a hivatalos, maximum, illetve garantált. A garantáltat mindenképpen meg kell adnia, ellenkező esetben akár szerződést is bonthatsz.


Azt még érdemes tudni, meg tán nekik is említeni, hogy a hazai szolgáltatóknál az esetek 99%-ában a maximum van ténylegesen, nem a garantált. DSL esetén még kicsit fölötte is szokott lenni.


Személy szerint akkor is kukáznám a szolgáltatót, ha csak a garantáltat adja, nem a maximumot. Szerencsére ilyenhez nem volt még szerencsém.

2017. jan. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Van akinek ennyi sávszélességre sincs lehetősége.

De hamarosan ez változni fog: [link]

2017. jan. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nekem a telecom 2 megat adott, miutan a 6 nagyon isntabil lett. 10 km-el odebb a 10 mega is siman ment. Szoval megvan minden esely ra hogy ez a max, foleg ha videken/kisvarosba laksz.
2017. jan. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Kiskunfélegyházán lakok.

#1:

Tehát lehet kérni nagyobbat, de nem garantált, hogy stabil lesz, ha jól értem?


Utána jártam és elvileg az utcánkban Magyarország egyik szolgáltatója sem tud ennél többet (a hálózat gyenge kiépítése miatt, amennyiben jól gondolkozom).

2017. jan. 11. 17:15
 5/18 A kérdező kommentje:

Ó, és szintén #1:

DSL-360R készülékről van kábelesen bekötve a gépem.

2017. jan. 11. 17:17
 6/18 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy a dsl hálózatot leépítik a környéken. És szép lassan átszoktatnak mindenkit a kábelnetre.

Nálunk is ugyanezt a sebességet tudta a dsl, aztán új szerződést kötöttünk 120/10 megás kábelnetre és azt tényleg tudja is, sőt néha többet is. Szintén Telekom.

2017. jan. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Tehát ha szépen a falba épített internet (azt hiszem Ethernet) "konnektorból" közvetlenül a gépbe (és nem előbb a DSL-be) dugnám az Ethernet kábelt akkor lehetne többet kérni a szolgáltatótól?
2017. jan. 11. 17:54
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem, dehogyis.

A dsl réz érpáron megy, mint a telefon, a "kábelnet" az koax-kábelen megy.

A koax-kábel olyan, mint a tv-kábel.

2017. jan. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

De nekem a falból közvetlenül nem megoldható, mert nincs olyan csatlakozóm a falon. Ezért van DSL-el megoldva.


Újabb felvetődő lehetőség:

Sokat hallottam már a "mikrohullámos" internetről (már ha így nevezik), nincsenek magas házak a környékemen, szerintetek működhetne?

2017. jan. 14. 15:00
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem eri meg, foleg ha jatszani kell.
2017. jan. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!