Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » TP-Link routeren is lassú a WIFI?

TP-Link routeren is lassú a WIFI?

Figyelt kérdés

UPC 120 Mbit-es internetünk van.

Az UPC saját wifis modemje nem tud 120Mbit/sec -es sávszélességet (ezt a szerelő is megerősítette, hogy központilag le van korlátozva ezen az típusú modemen a wifi), tehát ha vezeték nélkül is ki akarom használni, akkor vennem kell egy routert (idáig 30 megás net volt csak, de az ment a UPC-s modemmel wifin rendesen).

Csak akkor van 120 Mbit, ha kábelen rádugom a gépet, ezért vettem egy TP Link WR841N routert, ami elvileg wifin 300Mbit-et tud, de egyszerűen azon sem sikerül még a router közvetlen közeléből sem elérni a max sebességet, csak kábelen.

Tehát se a UPC saját modemje se az én TP-Linkem nem tudja wifin a 120Mbitet, csak kábelen.

Szomszéd hálózat 1 van csak, de az nem okozhat nagy interferenciát, mert nagyon gyenge a jele (vidéken lakunk).

Eddig Wifin 5GHz-en max 80 Mbit-et tudtam, de 2,5 GHz-en csak 50Mbit-et. Viszont fontos a 2,5 GHz, mert csak az én telefonom tud 5GHz-es hálózatra csatlakozni.

Tehát jelenleg csak a router 2,5GHz-es wifijére van csatlakozva minden (két laptop, két telefon és a TV, max 50-55 Mbit...

Minden beállítást átnéztem már, de egyszerűen csak kábelen hajlandó a 120 Mbit-re.

Van ötlete erre valakinek?


2017. jan. 19. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Adónak és vevőnek is ugyanazt a technológiát kell használni, szerezz be egy 300-as vevőt is. Vigyázz, mert N-es jelzést kapnak a 150-esek is, és azon valóban 80 körül van a nettó hasznos adat.


A 841N vevő párja a 823N, ilyet szerezz be.


[link]

2017. jan. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A laptopomban intel centrino ultimate-n 6300 agn van, max 450 Mbit-et tud elvileg.

Máshol, másoknál, komolyabb wifiken mértem már 100-120 Mbit-et telefonnal is.

2017. jan. 19. 17:17
 3/7 A kérdező kommentje:
** Komolyabb, több 10.ezer Ft-os routerükön **
2017. jan. 19. 17:18
 4/7 A kérdező kommentje:
Most ha teszem azt legalább laptopon a torrent letöltéssel legalább ki akarom használni, akkor kell vennem egy ilyen eszközt?
2017. jan. 19. 17:19
 5/7 anonim ***** válasza:
A TP-Link WR841N max. 90Mbps sávszélességet tud. Ne felejtsd el, a vezetékes csatlakozás nem gigabites. Ha valóban el akarod érni a 120-at, akkor combosabb routert kell venned.
2017. jan. 20. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

VEZETÉK NÉLKÜLI JELLEMZŐK

Frekvencia 2.4-2.4835GHz

Adatátvitel 11n: 300Mbps-ig (dinamikus)

11g: 54Mbps-ig (dinamikus)

11b: 11Mbps-ig (dinamikus)


Ezt a hivatalos oldalukon olvastam, továbbá gondolom nem véletlenül volt 300 Mbit/s-os reklám a dobozán.

2017. jan. 20. 09:41
 7/7 A kérdező kommentje:
Épp, hogy a vezetékes csatlakozása gigabites a routernek is és az upc-s modemnek is, mert mindkettő tudja a 120-at kábelen, de ezt ÍRTAM is.
2017. jan. 20. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!