Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem tudok belépni a...

Miért nem tudok belépni a Facebookra?

Figyelt kérdés

Ez az üzenet fogad, ha be akarok lépni:

"Ellenőrizzük a készülékedet, hogy nincs-e rajta rosszindulatú szoftver. Kedves Felhasználó! Folyamatosan teszünk azért, hogy megőrizzük fiókod biztonságát. Észrevettük, hogy ez az eszköz rosszindulatú szoftverrel fertőzött lehet. A Facebook használatának folytatásához válassz egy másik eszközt, vagy tisztítsd meg a feltételezhetően fertőzött eszközt a Facebook és a Kaspersky Lab által biztosított keresőprogrammal."


Van vírusirtó a gépen, azóta feltettem egy új fajtát is, plusz lefuttattam a Malware-t is. Nincs a gépen semmi, ami miatt ezt csinálhatná. Hogyan tudnám megkerülni, hogy beengedjen anélkül, hogy egy kémprogit töltenék le a facebooknak?


2017. jan. 27. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy egy böngésző kiegészítő miatt nem tudsz belépni. Bizonyos szoftverek telepítésénél sajnos megeshet, hogy olyan dolgok is települnek, amit nem szeretnél (jellemzően böngésző eszköztárak stb.) Ebben az esetben ADW cleanert lehet használni ( [link] Emellett érdemes ellenőrizni a telepített programokat, ott általában feltűnik, ha valami nem a felhasználó által került a gépre (nem szabad összetéveszteni a biztonsági frissítésekkel és egyéb rendszereszközökkel). Az is megeshet sajnos hogy ezeket el sem lehet távolítani egyszerű eszközökkel, én ilyenkor revo uninstallert használok speciális keresési móddal.
2017. jan. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam, amit javasolt, sajnos egyik sem oldotta meg a problémát. Vártam mostanáig, hátha a munkahelyi gépről majd felenged, de sajnos ott is ugyanez a hibaüzenet fogad. Továbbra sem tudok belépni.
2017. jan. 30. 08:35
 3/3 anonim válasza:

Helló!


Látszólag kicsit off, de pár dolog, ami idevág:

-----------------------------------------------

A vírusirtók nem azt mondják, hogy NINCS vírus a gépeden, hanem csak azt, hogy NEM TALÁLTAK vírust. Nagyon-nagy a különbség!

Egynél több vírusirtó nem szerencsés egy gépen!

Egynél több vírusirtó általában nagyon nem szerencsés egy gépen!


Mielőtt feltelepítesz egy programot, ellenőrzésre használhatod a [link] oldalt. Itt kb. 60 vírusirtóval ellenőrzik a programodat. Ennyi vírusirtót használni egy gépen képtelenség lenne.


...

Egy konkrét esetben a FB-on keringett egy vírus. A felhasználónak kellett elindítania, ennek ellenére rengeteg ismerős elkapta. Lementettem a vírusos fájlt és ellenőriztettem ezen az oldalon. Először a 60-ból alig pár ismerte fel. A nálunk (kb. 150 gépen) használt vírusirtó program sem ismerte fel. Pedig a számítástechnikai magazinok minden havi számában egész oldalas reklámok hirdették, hogy ez a Magyarországon elérhető legjobb! 100%-os felderítési aránnyal, stb.

Ezt viszont nem ismerte fel! Hát, jó, mondjuk nem találkoztak vele, így még nem ismerik. (A reklám szerint a viselkedés alapján is fel kéne ismernie, természetesen 100%-osan, de ez sem ment.)

Miután elküldtem nekik elemzésre a vírusos fájlt, izgatottan vártam azt, hogy ezután fel fogja ismerni. Ezért a virustotal.com-on újra és újra lefuttattam a tesztet. Tényleg volt fejlődés, egyre több program ismerte fel, hogy igen, ez vírus. De nem a miénk! Ez a program mire felismerte, egyrészt eltelt több, mint két hét, másrészt addigra a kb. 60 program több, mint fele már ismerte! Köztük sok ingyenes is!

Ez nem azt jelenti, hogy az ingyenesek a jobbak!

Ez csak annyit jelent, hogy a legjobbnak kikiáltott, vagy a magát legjobbnak kikiáltott, drága, fizetős vírusirtó sem garancia arra, hogy megtalál mindent!

2017. máj. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!