Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lehetséges parancssorból...

Lehetséges parancssorból rábírni a routeremet, hogy egy adott hálózati eszköznek mindig ugyanazt az IP-címet ossza ki?

Figyelt kérdés

Az adott hálózati eszköz egy NAS-szerver.


Internetem van, az a program, amit a router kezeléséhez adtak, mégis azt írja ki, nem vagyok csatlakozva a routerhez. A vezetékkel csatlakozó és a wifin keresztül csatlakozó eszközre is ugyanezt írja ki. Végigmentem az összes hibakezelési lépésen, amit leírtak. Szóval a router felületéről nem közelíthetem meg a kérdést.



2017. ápr. 18. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Semmi parancssor nem kell. A böngészőben kell belépni a router webes felületére és beállítani a DHCP résznél, hogy teszem azt 192.168.1.10-192.168.1.255 ig adja a címeket. Majd a NAS-odnak beállítasz egy statikus címet mondjuk 192.168.1.5 öt vagy bármit 2-10 ig. Mert a router innentől csak 10-255 ig fogja kiosztogatni a címeket minden ami 2-10 ig azokhoz nem nyúl így fix lesz.


Ez most egy példa volt. A te routered lehet más tartományt használ.


Le kellene írni a pontos típusát és akkor jobban meg tudnánk mondani.

2017. ápr. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Netgearem van. De sajnos hiába lépek be a router oldalára, ha rákattintok mondjuk a DNS-beállításokra, vagy a LAN-beállításokra, az jön föl: A keresett oldal nem található. A Windows tűzfalán már engedélyeztem a routeren átmenő forgalmat, előtte még a router oldala sem jött be 192... stb. címen.
2017. ápr. 19. 09:27
 3/4 P.O.C. ***** válasza:
A beállítás idejére ideiglenesen tiltsd le a Windows tűzfalat.
2017. ápr. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
P.O.C., le van már tiltva. Nyekereg is miatta, hogy kapcsoljam vissza.
2017. ápr. 20. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!