Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Leírnátok, hogyan fogjak...

Leírnátok, hogyan fogjak hozzá Windows-os környezetben Mail szerver telepítéshez és konfigoláshoz?

Figyelt kérdés

Van bejegyzett domain-em, bőséges tárhelyem, 2016-os windows szerverem, de foggalmam sincs hogyan fogjak hozzá helyesen.

Amit szeretnék: Saját email-ről küldeni levelet ahol gmail.com helyett a domain-em szerepel, illetve a fogadni levelet úgy hogy az az én szerveremen legyen tárolva. Szal gyakorlatilag minden nálam legyen.

pl: Küldő-> kispista@gmail.com, fogadó-> nagyjutka@sajatdomain.hu

Webes felület nem kell, elég a thunderbird, vagy az outlook.



2017. máj. 25. 12:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha szabad megkérdeznem, mire kell ez neked? Hátha kedvet kapok én is hozzá...persze csak ha ingyé lenne.
2017. máj. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem érdemes saját mail szervert használni, mert a címzettek fele nem fogja elfogadni a leveleket RBL szűrés miatt. Inkább egy meglévő szolgáltatót használj, azzal is működik a saját domaines email, függetlenül attól, hogy milyen más szerver megy a domainen (csak MX rekordot kell a mail szerverre állítani)

2. Windowst szervernek? Miért?

2017. máj. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1. Nézz utána az Exchange-nek.

2. A domain beállításaiban:

* legyen egy MX rekordod (például mail.endomainem.hu - ahol az endomainem.hu a domained)

* az MX rekordodnak be kell állítani A rekordot, ami a Windows Server 2016-os gép IP-jére mutat

* kell egy TXT rekord az SPF illetve a DKIM/DMARC beállításainak (a DKIM az Exchangeben is beállítást igényel egy 3. féltől származó plugin által: [link] )

* a Windows Server 2016 IP címéhez meg kell egy az MX rekordban megadott hosztnévre mutató PTR-rekord is - ezt a Windows Server 2016 IP-cím tulajától (tárhelyszolgáltató?) tudod kérni

2017. máj. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Elnézést a megkésett válaszért!


Végül a Gmail Gsuite szolgáltatását választottam. 1 fiók 1500 Ft havi szinten (Alap szolgáltatás; Nem prémium, vagy üzleti) körülbelül, plusz 14 nap ingyenes kipróbálási lehetőséget is kínál ha valakit esetleg érdekelné.


Mail szerverre nem volt életbevágóan nagy szükségem. Csak ha már saját weboldallal rendelkezem, gondoltam még egy saját domain-es email is elférne mellette. Ez egyszerűen csak a jóérzés kedvéért van, illetve kellett. :)


Valóban bonyolult volt a szerver felrakása, szóval többek között ezért döntöttem a Gmail-nél. A biztonságról meg nem is beszélve.

Néhány plusz funkciót is ad a szolgáltatáshoz, de ezeket nem igazán használom.


Windows szervert pedig azért használok, mert elsősorban haveroknak üzemeltetek szervereket, amik viszont nem csípik a Linuxot (Nincs linuxra való verzió). Pl: WOW Single Player project.

Kövezzetek meg érte, mert nem Linux-on üzemeltetek a Vine ellenére, de ez így is marad mindaddig még nem húzom fel a tudásom Linux téren legalább annyira, mint a Windows-nál.

2017. jún. 19. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!