Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Létezik olyan, hogy egy (azaz...

Létezik olyan, hogy egy (azaz egyetlen 1) darab számítógép/szerver, akár hardveresen PC architechtúrát használva, több IP címet kapjon?

Figyelt kérdés
Ha igen, milyen szituációt eredményez ez, avagy (fordítva) milyen szituáció teheti szükségessé, hogy egy gép több IP címet bitoroljon.

2017. júl. 4. 10:53
 1/5 Mr. V. ***** válasza:

Több hálókártya, több IP-t jelent. Pl. LAN és Wifi is külön címen működik, de LAN, LAN is.

2 hálókártya akkor szükséges, ha pl. IP-t akarsz váltani és nem routerrel.

Pl. egyik kártyába egy LAN-os netet dugsz, ami az aktuális netes IP-címeddel megy. Ám van egy belső hálózatod is pl. 192.168.0.x címen. Akkor az egyik kártya a netes IP-n dolgozik, a másik pedig a belső hálózati címen.

Átjáróként használni a gépet amúgy nem sok értelme van, de ha több IP kell, akkor több hálókártyát használj!

2017. júl. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az IP cím az oprendszer erőforrása, nem a hálókártyáé. Akárhány IP címet használhat a rendszer, nem kell annyi hálókártya, ahány IP. Nyilván ha egy kártyához két IP címet kötsz, amik totál eltérő alhálózaton vannak, akkor a kettőből legalább az egyik nem fog működni.
2017. júl. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kulcsszó: IP aliasing:

[link]

Linux alatt az ifconfig-gal:

[link]

Windowsnál vagy a

netsh interface ip add address

parancs, vagy a Speciális TCP/IP beállításoknál

[link]

[link]

lehet beállítani.

2017. júl. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"IP címet kapjon"


Ez egy kényelmi szolgáltatás, hogy a DHCP kiszolgálót meg lehet kérni arra, hogy ő adjon IP címet, és ne neked kelljen kézzel konfigolni az egész hálózaton minden eszközt. De általában az IP címet a saját hálózatainkban adjuk, és nem kapjuk.

Több IP címnek nyilván akkor van értelme, ha egy gép több hálózathoz is csatlakozik. Ekkor minden hálózathoz külön hálókártyával csatlakozik, és az adott hálózatban adott IP címe van.


Ha egy olyan cégem van, aminek van 3 különböző divíziója, és azokat el akarom szeparálni egymástól, akkor olyan szervert építek, amiben 3 hálókártya van, és a 3 különböző divízió három különböző címtartományban van, és rendesen el vannak szeparálva egymástól. És nyomtatni mondjuk mindenki az irodámban lévő gépre kell nyomtasson, hogy lássam a szerződéseket ott helyben...

Ha az internetelérést is ezen a szerveren keresztül akarom biztosítani, akkor kell persze egy negyedik hálókártya, amivel a netre csatlakozok. Mivel az már nem az én hálózatom, ott már valóban kapom (a szolgáltatótól) az IP címet.

Kicsit faramuci példa, de szemléltetésnek elmegy...

2017. júl. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pár példa a használatára:

- Több HTTPS weboldal hosztolása, amik nem egy tanúsítványon vannak (bár erre már nem kell, van SNI, bár régebbi böngészők nem támogatják)

- Különböző szolgáltatások különválasztása, így később külön gépekre mozgathatod őket anélkül, hogy ebből a szolgáltatást használók bármit észrevennének

- Elrejteni, hogy pl két weboldal ugyanazon a szerveren van

- Különböző nyilvános IP címekkel a tiltások (IP ban) megkerülése.

- Virtuális gépeknél mindegyik virtuális gépnek lehet külön IP címe. Így ha bérbeadod a virtuális gépeket, képes lesz 2 ügyfél ugyanazt a portot használni.

2017. júl. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!