Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a különbség az F5-ös...

Mi a különbség az F5-ös oldalfrissítés és az Enter használatával történt oldalfrissítés között. Ha F5-tel frissítek, akkor az jóval lassabb, mint az Enter haszálatával. Mi ennek az oka?

Figyelt kérdés
2010. máj. 26. 15:13
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Internetböngészőben történő weboldalfrissítésről van szó.
2010. máj. 26. 15:14
 2/12 anonim ***** válasza:
Én nem is tudok enter-el frissíteni, milyen böngészőt használsz?
2010. máj. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Firefox. A frissítés úgy történik, hogy egérrel előbb rákattintasz a hivatkozásra, majd nyomsz egy entert.
2010. máj. 26. 15:28
 4/12 anonim ***** válasza:

fejemet fogtam mikor elolvastam. nem vagy mindennapi eset×D

enter használatával frissítésxd van egy görbe nyíl amire ha rákattintasz frissíti az oldalt;) (vagy jobbklikk-frissítés)

ilyen hülyeséget:D

2010. máj. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Uramég.

Alapból, ha betöltesz egy oldalt, akkor annak tartalma a gyorsítótárba kerül. Ha mégegyszer betöltöd, akkor a gyorsítótárban lévő, már korábban letöltött elemekből építi fel az oldalt (a HTML tartalom kivételével minden) a böngésződ.

Ha F5-tel, vagy az oldal címének újabb meghívásával töltöd be az oldalt, akkor is ezt csináljy.

Így a kérdésre válaszolva: gyakorlatilag semmi különbség nincs, csak a böngésző látja úgy hogy ugyanazt a címet írtad be mégegyszer.

VISZONT

a gyorsítótárazás letilását az oldalak kérhetik illetve te is kezdeményezhetsz frissítést úgy, hogy a teljes tartalmat töltse le újra, ehhez a ctrl+F5-öt kell lenyomni.

2010. máj. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
[előző vagyok] És attól is függ, hogy a böngésződben le van-e tiltva a gyorsítótárazás, ha igen, akkor az "új oldal" betöltésekor a teljes tartalmat letölti, ezért lassabb.
2010. máj. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

17:23

Fordulj fel b*zdmeg!

2010. máj. 29. 22:14
 8/12 anonim ***** válasza:

Én forduljak fel amiért hüJe kérdésre hüJe választ adtam?xd

Meg nem tehetek arról, hogy ilyen retardált vagy:D Ha 14 éves vagy akkor én kérek elnézést!

2010. jún. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem mindenki kocka te s*ggfej! Ha te az vagy, légy rá büszke!
2010. jún. 2. 00:37
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem vagyok kocka.

Ennyit mindenkinek kell(ene) tudnia ha már gép elé ül..

2010. jún. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!