Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha valakinek E-mailt írok,...

Ha valakinek E-mailt írok, akkor az kitudja deríteni, hogy helyileg honnan írok, esetleg ki vagyok?

Figyelt kérdés
Szóval hosszas társkeresős levelezés után akar velem valaki emailre váltani, és én nem vagyok benne biztos, hogy akarom a közelebbi megismerést. Egy emailből mennyivel kerülhet közelebb egy idegen?

2017. okt. 5. 09:05
 1/8 Mr. V. ***** válasza:
100%

Ez levelezőszervertől függ. Gmail esetén esélytelen, de pl. outlookból magán email-címmel küldve, netán telefonról, elképzelhető, hogy IP cím alapján tud egy kerületet, utcát, de konkrét házszámot nem.


Viszont ha ennyire majrés vagy, miért a "hivatalos" címedet használod? Miért nem csinálsz egy mailfiókot kizárólag társkeresésre és azt átirányítod arra, amit naponta olvasol. Így megkapod ugyanúgy, csak válaszoláshoz kell belépned a társkeresős mailfiókodba.

2017. okt. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Talán akkor, ha a Google-nél dolgozik.
2017. okt. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Semmi extra majré, csak tényleg nem akarom annyira kiadni magam, legalábbis még.

Gmailes vagy freemailes címről írnék.


Viszont úgy tudom valahol meg lehet nézni a kapott levében a küldő IP-címét. A freemailben azt hiszem a forrásoknál, gmailnél még nem néztem. És ha már tudja az IP-met, akkor tudhat többet is, pl. település... Nem? Hát ennek nem örülnék, ez már bőven sok infó.

2017. okt. 5. 09:46
 4/8 A kérdező kommentje:

(Régen próbáltam csekkolgatni a saját ip-met. Más szolgáltató volt, és akkor bár úgy emlékszem nem mindig ugyanazt az IP-t írta ki nekem, de mindre ha rákerestem, akkor az egy fővárosinak látszó cím volt. A szolgáltató központja bp-i volt, és ezek szerint az országban levő összes ügyfele is fővárosinak tűnt így IP alapján.


De most nem így van szerintem. Ugyan nem csekkolgatom már, de pusztán ha csak megnyitom a google-, akkor az mindig jelzi a környékbeli találatokat, valahol mindig látom a nevét egy-egy közeli településnek, néha még pont az is, ahol lakom.... Ebből gyanítom, hogy így már IP-alapján is mutathat a gépezet pontos települést....)


Mit lehet ez ellen tenni??????????

2017. okt. 5. 09:51
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A Budapestes példád volt helytálló, a Google-ös már nem. A Google csak amiatt tud többet rólad, hogy össze vannak kapcsolva a szolgáltatásai és sokkal nagyobb adathalmazból képes dolgozni amit hozzád társít. Legyen az csak egy Androidos telefon amiben van GPS és használod is, vagy a keresési előzmények vagy egyéb tevékenységek ami alapján lekövethető vagy.


Minden más esetben egy másik internetfelhasználó semmit nem fog az IP-címedből kideríteni. Mint írtad, egyedül a tartózkodási hely becsülhető meg, de nem ad garantált találatot. Aki ez alapján von le következtetést az semmit nem ér.


Ettől többet, főleg azt hogy ki vagy, kihez tartozik az e-mail cím azt semmi esetben nem fogja megtudni senki, mivel ezek mind olyan érzékeny személyes adat ami nem nyilvános. A szolgáltatód tudja és ennyi. Még csak a hatóságok sem, a rendőrségnek is a szolgáltatóhoz kell menni és kérni az adataid kiadását. Akkor ehhez képest képzelj el egy mezei internetfelhasználót: semmit nem tud rólad, csak amit te megosztasz vele.

2017. okt. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
39%
Én csak azt nem értem, hogy ha ennyire rettegsz, hogy az adott illetõ megtudja melyik településen élsz, akkor mi a szarnak akarsz vele levelezni?
2017. okt. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem olyan komoly az a rettegés, az viszont komoly, hogy keveset értek az internet ezen oldalához, és ha nem gond csak úgy általában véve is szívesen informálódom. Köszi ezúton is a felvilágosítást! Akinek fárasztó, nem kell hogy válaszolással erőltesse magát, de aki tényleg segítőkész és többet tudhatok általa, annak igazán köszönet!
2017. okt. 6. 10:22
 8/8 anonim ***** válasza:
ostoba
2017. okt. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!