Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehet ténylegesen...

Hogyan lehet ténylegesen privát, inkognitó módon böngészni?

Figyelt kérdés

Úgy tapasztalom, hiába használom a Chrome-ot és Mozillát, illetve az Internet Explorer-t inkognitó módban, mégis meghagyja az adatok egy részét.


Azokat, amiket pl. fent a böngészősorba beírok (ez pont nem hiányzik (nem tudom persze, ezeken kívül még miket hagy meg).


A kérdésem, h. hogyan lehet beállítani, h. SEMMIT se hagyjanak meg ezek a programok


Ja, semmi rendkívüli dologra nem készülök:-), és tudom, h. bizonyos adatok megmaradnak a szolgáltatónál, de ezektől eltekintve az lenne a lényeg, h. a számítógépen ne legyen semmi előzmény.


Előre is köszi!



2018. jan. 17. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Biztosan inkognitó fülbe írtad amit megjegyzett? Évek óta használom Firefoxban és Chromeban is, soha nem jegyzett meg semmit.
2018. jan. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Alex Fly ***** válasza:
100%
Live Linux rendszer alól használva garantáltan nem fog semmi a gépeden maradni...
2018. jan. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


1. válaszadó: tuti, h. így csináltam. Nyilván nem sok mindent jegyez meg, de bármit, amit a böngészősorba írok, az igen. pl. ha kenyérre keresek, akkor a k-nál már ugrik is be a kenyér vagy kocsi inkognitó módban is. És ezt leginkább pont Chrome-nál vagy Mozillánál tapasztalom.


2. válaszadó: Linux különböző okok miatt nem jön szóba

2018. jan. 17. 19:26
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kevered a google saját keresési találat előnézetével? Az inkognitó azt jelenti hogy az adott munkamenetet nem menti. Ha neked a normál munkamenetben már látogatásra kerültek oldalak vagy könyvjelzőzve vannak, az inkognitóban fel lesznek ajánlva. Ugyanis ez a mód egy nem teljesen üres profilú böngészőverziót jelent.
2018. jan. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Virtuális gépen netezel

Asszem az Avast-nak van ilyen szolgáltatása és nem kell virtualboxot és hasonlót telepíteni

2018. jan. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Alex Fly ***** válasza:
@3: windows alatt pedig teljes anonimitás nem jöhet számításba...
2018. jan. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.


"Nem kevered a google saját keresési találat előnézetével?: szerintem nem.


"Az inkognitó azt jelenti hogy az adott munkamenetet nem menti. Ha neked a normál munkamenetben már látogatásra kerültek oldalak vagy könyvjelzőzve vannak, az inkognitóban fel lesznek ajánlva".: na, pont ez nem kell nekem


Ugyanis ez a mód egy nem teljesen üres profilú böngészőverziót jelent.: ok, akkor ezek szerint a google alapú keresésnél nem lehet kiküszöbölni a "felugró" információkat az ablakban. Pedig pont ez kellene. Váltsak akkor más keresőmotorra inkognitó nézetben (vagy Chrome helyett inkább Mozillát használjak).


Egyedül amúgy az vált be, h. Explorer-t "bezáráskor" mindent töröl funkcióra állítom. Ekkor nincs a fenti probléma. De különböző okok miatt nem tudok Explorer-t használni mindig, jobb a Chrome pl.

2018. jan. 17. 22:27
 8/8 A kérdező kommentje:
"@3: windows alatt pedig teljes anonimitás nem jöhet számításba...": sajna, de amúgy nem is ez a cél, hanem csak amit írtam feljebb.
2018. jan. 17. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!