Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Webszerver készítés no-ip-vel....

Webszerver készítés no-ip-vel. De hogyan?

Figyelt kérdés
Készítettem egy ingyenes domaint a no-ip.com-on, le is szedtem hozzá az alkalmazását és el van indítva. Próbálkoztam Xampp apache szerverrel, de csak a localhostig jutottam. IIS szervert is próbáltam volna csinálni, de azzal is csak a localhostig tudok eljutni. Technicolor TC7230-as routerem van, néztem videókat erről, de hiába állítgatok én bármit, sehogy se akar összejönni. Olvastam webszerver készítésről angol cikkeket és magyar cikkeket is, de sehogy se megy. Valaki tud valami megoldást?

2019. febr. 22. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha router mögött van a 80 és 443 portot irányítsd át.

Attól függetlenül előfordul ha otthonról akarod elérni es nem a helyi ipt írod be hanem a külső címet akkor nem jön be. Router függő olyan az upc routerje az a fekete valami ilyen. Ott a gépet dmz-be kell tenni és akkor megy

2019. febr. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A portokat hogyan tudom? :) A routerben a dmz-t megtaláltam és a localhost ip-jét be is írtam.
2019. febr. 22. 18:23
 3/6 A kérdező kommentje:
A routerben mit kell meg beállítani? Valamint melyiket használjam, IIS vagy Xampp?
2019. febr. 22. 18:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha van dmz nem kell portforward. De javaslom tanulgass pár dolgot a halozatokrol. Fontos lenne ez így elég durva security hole.


A windowshoz nem értek és nincs kedvem megtanulni olvass utána. Leírtam pár megoldast ami irányt ad tessék elindulni.

2019. febr. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Routeren kell beállítani, hogy a net felől a 80 és 443 portra érkező kéréseket irányítsa át a szervered IP címére (port forwarding). De előtte be kellene állítani egy fix IP-t a szerverednek (IP reservation a routeren, vagy a hálókari beállításaiban az IPv4 alatt).

Egyébként php-s oldalhoz Apache, .NET-eshez IIS ajánlott, de IIS alatt be lehet konfigolni a php-t is. Html oldalak esetén mindegy, megy Apache és IIS alatt is.

2019. febr. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Reggel csinálom.
2019. febr. 22. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!