Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » UPC-nél találkoztatok már...

UPC-nél találkoztatok már ilyen jelenséggel?

Figyelt kérdés

UPC-s internetem van.

Pár napja reseteltem a telefonomat, és bizonyos alkalmazások nagyon lassan működtek utána, vagy épp el sem indultak. Azt hittem a telefonnal van a baj, vagy azzal, hogy a letöltött alkalmazásokat a Google-ből állíttattam vissza, viszont később sikerült elindítanom.

Aztán kisakkoztam, hogy ezek a bizonyos alkalmazások sehol máshol nem problémáznak, csak ha a saját, UPC-s wifimre vagyok rácsatlakozva. Pl. a Telekom alkalmazás egyáltalán nem jön be, csak forog, hogy "Alkalmazás betöltése". Amint átváltok mobilnetre, vagy más wifi-n próbálom, tökéletesen működik. Még a UPC-WiFree hálózaton is, csak a sajátomon nem.

Mi lehet a probléma? Írtam a UPC-nek, de még nem válaszoltak, viszont ötletem sincs, mi lehet a probléma, mert már mindent kipróbáltam (IP módosítás, DHCP babrálás, tűzfal letiltás, modem reset...)



2019. jún. 19. 10:02
 1/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
Azt is próbáltad, hogy a telfononon hálózat elfelejtése, újraindítás, újracsatlakozás? Esetleg a routeren az SSID módosítása? 2.4 és 5GHZ-n is rossz?
2019. jún. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Telefonon a hálózat elfelejtését próbáltam, az SSID-t még nem módosítottam, mert erre valahogy végképp nem gondolnék, az 5GHz-es csatorna ki van kapcsolva.

A háztartásban van egy másik okostelefon is (ez Huawei, az Samsung), azzal nincs baj. Viszont eddig ezzel sem volt ilyen, amíg nem reseteltem.

2019. jún. 19. 10:46
 3/3 A kérdező kommentje:

Ja, amúgy azóta megoldódott a probléma :D (Ha esetleg valaki erre jár.)

Felvettem a kapcsolatot a UPC-vel, akik kikapcsolták az IPv6 szolgáltatást a modemben, ugyanis alapjáraton nincs lehetőség arra, hogy a felhasználó ki-bekapcsolja. Azóta semmi probléma.

2020. máj. 18. 07:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!