Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Usb boot pen készitése Linux...

Usb boot pen készitése Linux allol windows iso. Kérdés ha linux alól irok ki egy win isot pen-re az müködhet vagy nem és ha igen hogy :D?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk win iso szeretnék kiírni penre, de rufus wine alatt nem láttja a pendrivot(ntfs) és winusb sem akkor, hogy van ez, tudom van lemez készitő linux alatt, le is formáztam ntfs-re a pent a windowsnak. Elvileg Linux allo irt usb win pen müködhet? etx4 allat csak linux futt ha jól tudom. Egy merev lemez van készitettem 3 particiott egy etx4, egy ntfs es a linux swap.

2019. nov. 21. 13:58
 1/7 Shaddark ***** válasza:

Winusb

Vagy virtualbox -> Winxp és ott futtatod a rufust.

2019. nov. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
winusb nem látta a pendriveot, majd akkor teszek egy probát virtualboxban is
2019. nov. 21. 14:38
 3/7 anonim ***** válasza:

"de rufus wine alatt nem láttja a pendrivot(ntfs)"

Persze:

[link]


"és winusb sem"

WinUSB helyett - ami kb 3 éve frissült utoljára - ott a WoeUSB:

[link]

vagy ott a balenaEtcher:

[link]


"Elvileg Linux allo irt usb win pen müködhet?"

Működhet. Csak FAT32 vagy NTFS partíciótípust kell alkalmazni, és az MBR-ben - ha azt használsz - legyen beállítva a boot zászló.

2019. nov. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2019. nov. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ennyit szarakodni és csak néhány kattintás az egész :D WoeUsb + gpartedes boot jelző csatolása a leválasztot pendrivon és ennyi. Miért mondják azt sokan, hogy nem lehet bootolható win pendrivot késziteni sehogy sem linux alól?
2019. nov. 23. 12:58
 6/7 A kérdező kommentje:
2-es a te tanácsod volt eddig a legegyszerűbb egy, úgy mond kezdő számára. Eddig terminálos leírás, amiről fingom sincs még kb, hogy csináljam meg a boot pendriveot úgy. Amúgy kössz, mert eddig csak az mondogaták, hogy kell a windowsos gép, hogy meg tudjam csinálni a pendriveot.
2019. nov. 23. 13:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Aki nem tud pár filet átmásolni A ból B könyvtárba az szarakodjon csak bot jelzőkkel és programok keresgélésével... ;D
2019. nov. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!