Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Frissen telepített windows...

Frissen telepített windows 7-en belép az alap rendszergaza fiókba és bármit tudok csinálni az alapmeghajtón, na de csak át kell lépnem etgy másik én általam létrehozott rendszergazdába és máris semmihez sincs jogom. Hogyan lehet orvosolni a hibát?

Figyelt kérdés
2010. júl. 20. 19:43
 1/4 A kérdező kommentje:
Rengeteget olvastam utána, de semmi nem oldotta meg. A beállításokhoz nem nyúltam, uac kikapcsolva. És nem most kezdtem már az informatikát és mégis megszívat ez a kis szar win7.
2010. júl. 20. 19:44
 2/4 anonim ***** válasza:

Az alapba sose lépj be, pont azért van így mert az biztonsági réseket nyit ki.

A normálisan létrehozott rendszergazdának megvan a rendszergazda joga, csak akkor ha azt a felhasználó engedélyezi. Megjelenik egy egyszerű igen/nem gombokkal ellátott ablak, a háttér pedig elsötétül. Igen esetén rendszergazda jogot adsz a programnak, nem esetén pedig nem adsz, valószínűleg hibát fog adni az illető program.

Ezen kívül minden programnál ott van:jobbklikk - run as administrator


Gondold csak el: XP-n minden program rendszergazdaként futott, így hozzáfért a rendszerben mindenhez. (autómatikus indítás, rendszer fájlok, driverek, beállítások stb.) És most gondold el, mi lett ha ezek rossz kézbe (vagy programhoz) kerültek...


Ha nem ez a probléma nálad, hanem az, hogy a fájljaidhoz nem férsz hozzá, akkor elmondom ezt is: ha nem formáztál le egy partíciót és nem férsz most hozzá, az azért van, mert nem te birtoklod a fájlokat (a rendszer szerint). Adminisztrátorként a jobbklikk-tulajdonságok-nál átállíthatod a jogaid a fájlokkal szemben, ez megoldja a problémát.


Ha meg más a problémád, akkor írd le pontosabban. :)

2010. júl. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én birtoklok mindent, nem normálisan meg nem lehet fiókot létrehozni tudtommal, le lett formázva és a pláne az hogy így sincs jogom. :D:D Hihetetlen de igaz.
2010. júl. 20. 21:28
 4/4 A kérdező kommentje:
Elba*zott egy windows. Alapjába jó lenne, de pont a fájlkezelésnél egy ekkora bugot megengedni. Felmerül a kérdés hogy mivan ha egy vállalathoz telepítem ahol több rendszergazda is van. Nem beszélve arról ha a rendszergazdán létrehozó tulajdonosi címmel nemet mond a microsoft a felhasználó hogyan kezelné a legújabb csodálatos winfost? Persze a fejlesztők havi 24 millát fel tudnak venni.
2010. júl. 21. 04:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!